Бреша официално подпечата визата на СПАЛ за Серия "Б" (видео)

Бреша постигна изстрадана победа с 2:1 в битката на дъното срещу СПАЛ 2013 от 34-ия кръг на Серия "А". "Лъвовете" изтръгнаха трите точки чак в добавеното време, но този успех запази надеждата на тима да продължи до последно борбата за оставането си в елита, колкото и малки да изглеждат шансовете за това. В същото време с това поражение гостите официално станаха първият изпадащ от италианския елит този сезон, като вече нямат и теоритични шансове за спасение.

СПАЛ пръв откри резултата в 42-ата минута, когато Брайън Дабо получи пас зад защитата и успя отблизо да промуши топката покрай врататя за 0:1.

В 69-ата минута "Лъвовете" изравниха. Алфредо Донарума получи в наказателното поле и върна за Яромир Змръхал, който без забавяне стреля във вратата за 1:1.

Играчите на Бреша можеха да направят и пълен обрат в 72-ата минута, когато Донарума се разписа с глава, но голът бе отменен след намеса на ВАР заради засада.

Домакините трябваше да почакат чак до 3-ата минута на добавеното време на мача, за да стигнат до успеха. Героят отново бе Змръхал, който бе изведен от Донарума и с удар от движение успя да прати топката в обратния ъгъл на вратата за крайното 2:1.

Така Бреша събра актив от 24 точки, но остава на 19-ата позиция и ще трябва да направи малко чудо в оставащите 4 кръга, за да се спаси от изпадане. За СПАЛ обаче надеждата окончателно умря. Отборът остава на дъното с 19 точки и вече официално изпадна в Серия "Б".