Химки срази Урал за едно полувреме и е на финал (видео)

Втородивизионният Химки се класира за финала в турнира за Купата на Русия. Тимът от Подмосковието победи с 3:1 като гост елитния Урал и стигна до последния мач в турнира. Разочарованието за бившия тим на Николай Димитров е още по-голямо поради факта, че финалът ще се играе на неговия  "Екатеринбург Арена".

Химки нанесе своя удар още до почивката, когато вкара и трите гола във вратата на Ярослав Годзюр. Резултата откри Евгений Гапон с глава в 11-ата минута, в 36-ата се разписа Александър Трошечкин, който довкара топката с удар под гредата, а още в следващата атака Артьом Полярус довърши домакините.
След почивкара Урал върна едно попадение, като негов автор стана Андрей Панюков в 73-ата минута. Домакините обаче нямаха сили за обрат.

Поражението доведе до оставката на старши треньора на "оранжевите" Дмитрий Парфьонов. Той заяви, че отборът му се е провалил и е най-логично да освободи поста.
"Заслужено победихме. Бяхме под сериозно напрежение, но футболистите и старши треньорът Сергей Юран се справиха отлично. Нямаме предпочитания срещу кой ще играем на финала. Имаме сили да спечелим купата", коментира генералният директор на Химки Василий Иванов.

Другият финалист е Зенит, който се наложи над Спартак (Москва) с 2:1. Сблъсъкът за трофея ще се състои на 25 юли.