Милан взе поредна жертва, вече е пред Наполи (видео)

Милан разгроми Болоня с 5:1 в двубой от 34-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" продължават да играят атрактивен футбол, а резултатите в последните седмици са показателни за прогреса на тима.

Алексис Салемакерс откри в 10-ата минута, в средата на първото полувреме Хакан Чалханоолу удвои, но красив гол на Такехиро Томиясу в 44-ата минута върха интригата. Малко след почивката Исмаел Бенасер покачи на 3:1, а не след дълго се разписа и Анте Ребич след пас на Златан Ибрахимович. Точка на спора сложи Давиде Калабрия в добавеното време.

"Червено-черните" са в отлична форма след подновяването на сезона и го демонстрираха най-вече срещу водещите отбори в класирането, като взеха 7 точки от двубоите с Ювентус, Лацио и Наполи. С успеха днес съставът на Стефано Пиоли поне временно измести Наполи от шестата позиция.
Болоня е в средата на подреждането и няма притеснения за оставането си в елита. Тимът на Синиша Михайлович обаче няма победа в 4 поредни мача, а Синиша Михайлович никога не е печелил като треньор срещу Милан.
След поражението с 0:1 през януари 2016 година на "Сан Сиро" Милан вече има 8 победи и едно равенство в следващите 9 мача срещу този съперник.
Пиоли можеше да разчита на най-добрите си футболисти с изключение на Лукас Пакета, Матео Мусакио и Саму Кастийехо, които лекуват контузии. Опитният специалист заложи на очакван състав, в който атаката водеха Ибрахимович и Ребич. Салемакерс се завърна след наказание и действаше по десния фланг, а останалите в халфовата линия бяха Исмаел Бенасер и Хакан Чалханоолу.
Болоня беше без Матия Бани, който ще пропусне всички мачове до края на кампанията. Добрата новина бе завръщането на Рикардо Орсолини, а в предни позиции Михайлович изненадващо предпочете Федерико Сантандер пред Муса Бароу.
Домакините стартираха мощно и в 10-ата минута вече водеха в резултата. Точен беше Салемакерс след ниско центриране на Тео Ернандес, но заслуга за гола има и Ибрахимович, който умело пропусна топката за своя съотборник и заблуди защитата на Болоня.
В 24-ата минута Милан стигна до втори гол, дело на Чалханоолу. Турският национал извлече максимума от грешка на вратаря Лукаш Скорупски, който се опита да изчисти, но вместо това изрита топката в краката на Чалханоолу и той го наказа.
"Росонерите" имаха и други положения до почивката, но в края на полувремето Болоня се поокопити и намали чрез японеца Томиясу. Той майсторски си намери позиция за стрелба около границата на наказателното поле и не остави шансове на Донарума.
Този гол не помогна на гостите да изглеждат по-равностойни през втората част. Милан отново наложи надмощие, което се изрази в голове на Бенасер и Ребич още преди 60-ата минута. Бенасер вкара след самостоятелен пробив през центъра, а Ребич след комбинация с Ибрахимович и мощен удар с левия крак.
Гостите така и не намериха отговор за атаките на Милан, в които активно се включваха и крайните бранители. Във втората минута на добавеното време резервата Рафаел Леао подаде на Калабрия и той довърши Болоня с пети гол.
Милан не беше вкарвал пет попадения в Серия "А" от пролетта на 2018 година, когато съкруши Фиорентина с 5:1 на "Джузепе Меаца". Двубоят днес беше по-специален за младока Лоренцо Коломбо, който направи дебют за "червено-черните" в елита на италианския футбол.
В следващия кръг Милан ще гостува на друг отбор във форма - Сасуоло, а Болоня ще играе срещу Аталанта в Бергамо.