Милан надви Парма след силно второ полувреме (видео)

Отборът на Милан записа домакински успех с 3:1 над Парма в двубой от 33-ия кръг на Серия “А”. Ясмин Куртич (44') даде аванс за гостите, но техният противник изигра силна втора част и постигна пълен обрат с голове на Франк Кесие (55'), Алесио Романьоли (59') и Хакан Чалханоглу (77'). Това е пето поражение за "дуковете" в последните им шест мача, в които имат и едно равенство. "Росонерите" пък са на другия полюс - те нямат загуба след подновяването на сезона или в осем мача във всички турнири (пет победи и три ремита).
Стефано Пиоли бе направил три промени, свързани със своя състав. Исмаел Бенасер получи почивка от титулярното място, като така на ветерана Лукас Билия бе предоставена възможността да започне от първата минута. Същото важи и за Рафаел Леао и Джакомо Бонавентура, които замениха голмайстора на отбора Анте Ребич и получилия разтежение в коляното Лукас Пакета. Звездата Златан Ибрахимович пък изигра своя мач номер 100 за Милан. Междувременно, нападението на Парма бе поверено на Деян Кулушевски, Жервиньо и Андреас Корнелиус.
Домакините приложиха натиск от самото начало на двубоя, но първите им няколко удара бяха или блокирани, или неточни. В 14-ата минута пък Корнелиус трябваше да напусне терена, като беше заменен от Ян Карамо. В 20-ата, след поредния корнер за "росонерите", техният капитан Романьоли нацели напречната греда при удар с глава. Малко след това те организираха добра атака и Джакомо Бонавентура се разписа, но той се оказа в положение на засада, заради което голът му не беше зачетен. В 22-ата Леао центрира остро, но ударът с глава на Кесие се оказа неточен. В 26-ата пък Билия пробва късмета си отдалече, но без успех. В 29-ата шут на Леао също не намери целта. В 35-ата Бруно Алвеш стреля с глава, но високо над вратата. Последва далечен удар на Ибрахимович, който излезе в аут. В 42-ата Жервиньо осъществи добър пробив, но отправи прекалено силен шут. След това Ибрахимович отново не успя да открие резултата, но това направи Куртич за гостите в 44-ата минута с прецизен удар. В добавеното време на първата част ВАР разгледа ситуация за потенциална дузпа за фаул на Матео Дармиан срещу Ибрахимович, но се оказа, че Тео Ернандес е бил в засада.
В 50-ата минута Бонавентура пробва удар, който не намери рамките на вратата, а малко след това далечен шут на Куртич излезе в корнер. Натискът на Милан най-после даде резултат и отборът само за четири минути изцяло обърна развоя на мача. Първо, в 55-ата Кесие изравни с топовен шут. Така той се разписа в трети пореден мач, с което показа, че се намира в отлична форма. В 59-ата пък Романьоли с глава засече центриране на Чалханоглу от фаул, с което резултатът стана 2:1.
В 74-ата минута Кулушевски си проправи път между противниковата защита и нанесе шут, който рикошира и се удари в гредата. Последваха пропуски на резервата Роберто Инглезе и Куртич. В 77-ата Бонавентура направи добър рейд и подаде на Чалханоглу, който от дъгата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратата с удар по земя. До края на мача нямаше нови голове и така резултатът се запази 3:1.
С днешната победа Милан се изкачи на 6-ата позиция в класирането с 53 точки, колкото има и седмият Наполи. Парма пък е 12-и с 40 пункта в актива си.
МИЛАН - ПАРМА 3:1

0:1 Куртич (44')
1:1 Кесие (55')
2:1 Романьоли (59')
3:1 Чалханоглу (77')