Пирин и ЦСКА 1948 не се победиха в контрола (видео+галерия)

Отборите на ЦСКА 1948 и Пирин (Благоевград) завършиха при резултат 1:1 в контролна среща, която се проведе на стадион "Христо Ботев". Попаденията в сблъсъка реализираха Преслав Йорданов (17) и Цветомир Тодоров (80).
Малко преди началото на двубоя Петър Михтарски получи специална фланелка с №54 от капитана на "орлетата" Николай Бодуров, а причината бе, че Михтарски вчера празнува своя 54-и рожден ден.
61 Пирин (Благоевград) - ЦСКА1948
Първото попадение в проверката падна в 17-ата минута, когато Спас Георгиев центрира от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен бе Преслав Йорданов, който се разписа с глава в мрежата на "червените".

В 24-ата минута играчите на ЦСКА 1948 бяха много близо до изравняването на резултата, след като Васил Шопов изведе майсторски на чиста позиция Бастунов, който обаче стреля в тялото на стража на домакините.

В 31-ата минута централният бранител на "червените" Венцислав Василев получи червен картон, a на негово място влезе Симеон Петров.
В края на първата част гостите от София опитаха да натиснат и да стигнат до изравнително попадение, но защитата на "зелените" се справи.
През вторта част ЦСКА 1948 създаде няколко сериозни положения до 70-ата минута, но стражът на Пирин се намеси на няколко пъти изключително добре.

В 80-ата минута играчите на Красимир Балъков стигнаха до гол във вратата на домакините. Марио Топузов направи отличен пробив, който стигна чак до наказателното поле, след което намери с пас по земя резервата Цветомир Тодоров, който стреля, а кълбото се отби в тялото на Стилиян Николов и влезе в мрежата на Франческо Руберто.
До края на срещата "червените" контролираха нещата на терена, но не успяха да стигнат до втори гол и до пълен обрат на стадион "Христо Ботев".

ПИРИН - ЦСКА 1948 1:1