Наполи прекъсна победната серия на Милан в дербитата (видео)

Отборите на Наполи и Милан завършиха наравно 2:2 на “Сан Паоло” в късния двубой от неделната програма на 32-ия кръг в Серия “А”. Гостите поведоха чрез Тео Ернандес (20’), но домакините обърнаха развоя на мача с попадения на Джовани Ди Лоренцо (34’) и Мертенс (60’). Франк Кесие (73’) пък оформи крайния резултат от дузпа. “Росонерите” завършиха мача с десет човека заради червен картон на Алексис Салемакерс (87’). Това реми сложи край на серията им от победи в техните дербита, след като преди това бяха сломени Рома, Лацио и Ювентус. Така "Дявола" няма шампионатна победа срещу неаполитанците от декември 2014 година насам, като в този период бяха изиграни 11 срещи в Калчото между двата отбора.

Мачът започна равностойно, като първата голяма възможност за гол беше за Наполи. В 14-ата минута Дрис Мертенс направи страхотен пробив и отправи опасен удар, който обаче беше спасен от Джанлуиджи Донарума. В 17-ата Лоренцо Инсиние нацели страничната греда с далечен шут, но той няма да влезе в статистиката, тъй като преди това топката рикошира в намиращия се в засада Мертенс. Малко след това Хосе Кайехон стреля от близка дистанция, но Донарума улови топката. Отговорът на Милан беше повече от добър. В 20-ата минута Анте Ребич центрира, а волето на Ернандес се оказа неспасяемо за Давид Оспина.

В 34-ата минута Донарума не успя да улови топката при изпълнение на пряк свободен удар, а Ди Лоренцо беше наблизо, за да добута топката зад голлинията. Последваха пропуски на Марио Руи и Фабиан Руис, а в 42-ата Донарума спаси удар на Пьотър Жиелински, но беше отсъден фаул в атака на Кайехон.
С началото на второто полувреме Златан Ибрахимович отправи едва втория удар за своя тим в мача, който обаче не беше проблем за Оспина. В 60-ата минута обратът в мача стана пълен, след като Мертенс отправи удар, който мина под тялото на Донарума. След това резервата Рафаел Леао направи два пропуска, а в 73-ата минута Франк Кесие възстанови равенството с точно изпълнена дузпа, отсъдена за фаул на Никола Максимович срещу Джакомо Бонавентура. Появилият се на терена след почивката Салемакерс набързо си изкара два жълти картона в рамките на едва три минути и така беше изгонен от игра в 87-ата. Все пак това не доведе до промяна в резултата, който си остана 2:2 и след последния съдийски сигнал.
Двата отбора са съседи в класирането, като Наполи е шести с 52 точки, а Милан е седми с два пункта по-малко.
НАПОЛИ - МИЛАН 2:2

0:1 Ернандес (20')
1:1 Ди Лоренцо (34')
2:1 Мертенс (60')
2:2 Кесие (73' д.)