Алавес си свърши работата кръг преди края (видео)

Алавес ще играе в Ла Лига и през следващия сезон. Баският тим спечели с 2:1 визитата си на Бетис, а в съчетание с резултатите на преките конкуренти, това беше напълно достатъчно за тима на Асиер Гаритано да си осигури спокойствие кръг преди края.

Алавес събра 39 точки и се изкачи на 15-о място в класирането, а първият отбор под чертата - Леганес, е с 35 точки. Бетис за пореден път разочарова и се свлече на 14-а позиция, но севилци от доста време не играят за нищо.

В началото гол на Бетис беше отменен заради засада, но домакините действаха вяло и без особена мотивация. Това си пролича при пропуските на Серхио Каналес и Борха Иглесиас. След почччивката Алавес използва своите шансове и стигна до така ценния успех.
Резултата откри Хоселу в 51-ата минута след пас на Оливър Бърк. В 76-ата Виктор Камараса центрира от ъглов удар, а Родриго Ели беше оставен напълно непокрит и от около метър нямаше как да сбърка.
В 90-ата минута Хуанми, който вече имаше жълт картон, каза нещо на съдията и беше изгонен. В 93-ата Лорен Морон засече подаване на Емерсон Жуниор и намали, а малко след това Ели извърши много груб фаул и също видя червения цвят.
В последния кръг Бетис ще гостува на Валядолид, а Алавес ще е домакин на Барселона.