Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Атлетико игра честно и отдалечи Хетафе от Лига Европа (видео)

Атлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Хетафе и вече еднолично е на третото място в Ла Лига, с аванс от две точки пред Севиля. Маркос Йоренте и Томас Партей отбелязаха головете за "дюшекчиите" на "Колисеум Алфонсо Перес". Двубоят беше по-важен за домакините, които се борят за участие в Лига Европа. Те имаха своите шансове преди почивката, но след това Атлетико показа по-високата си класа и стигна до успеха.

Диего Симеоне пусна състав, близък до оптималния. Маркос Йоренте действаше като нападател до Диего Коща, а Алваро Мората остана на пейката. В центъра на халфовата линия си партнираха Саул Нигес и Коке, а Анхел Корея и Яник Ферейра-Караско атакуваха по фланговете.

Наставникът на домакините Пепе Бордалас не можеше да разчита на няколко основни футболисти заради контузии и наказания. Хайме Мата и Уго Дуро започнаха като двойка нападатели, а в средата на терена стартираха Ален Ниом, Мауро Арамбари, Неманя Максимович и Марк Кукурея.
Хетафе беше в лоша серия от резултати и обстоятелстват принуждаваха тима да играе много по-офанзивно от обикновено. До почивката домакините имаха няколко добри положения за гол, а Атлетико не отправи нито един удар в очертанията на противниковата врата.
В 10-ата минута Максимович стреля мощно, но и неточно. Хайме Мата също пропусна добра възможност да се разпише, а единствената добра атака на гостите през първите 45 минути завърши с удар в аут на Диего Коща, който заложи на силата, вместо на прецизността.
В 49-ата минута Коща отново се измъкна от защитата на домакините, но шутира покрай дясната греда. В 54-ата Ферейра-караско напредна към наказателното поле, завъртя се и с доста късмет продължи топката към Йоренте. Бившият футболист на Реал Мадрид получи достатъчно пространство, за да се обърне и с изстрел по тревата да изненада Давид Сория.
В средата на втората част в игра се появи Томас Партей и именно ганаецът реши двубоя в полза на Атлети. Това стана в 80-ата минута след пробив и подаване на друга резерва - Витоло. Крилото леко чукна топката към своя съотборник, а Давид Сория нямаше какво да стори.
В добавеното време Ниом получи червен картон за грубо нарушение. След 5 мача без победа отборът от мадридското предградие се смъкна на седмото място, а в последния кръг ще гостува на Леванте. Атлетико пък ще завърши кампанията си с домакинство на Реал Сосиедад, който е конкурент на Хетафе за шестата позиция.