Солскяер е развълнуван от възможността да се изправи срещу Истанбул ББ или Копенхаген

Мениджърът на Манчестър Юнайтед коментира жребия на тима за четвъртфиналите на Лига Европа. “Червените дяволи” победиха с 5:0 като гост на ЛАСК в първия си мач от осминафиналите в турнира, а след това ги очаква някой измежду Копенхаген и Истанбул ББ.

“Не искам да гледам твърде напред, тъй като мисля, че трябва да се фокусираме върху следващия мач. Намираме се в положение, при което просто се концентрираме върху първенството, но, разбира се, когато видиш мачовете, до които можем да стигнем - бихме могли да играем срещу Уулвърхамптън или пък Интер на Ашли Йънг и Ромелу Лукаку, така че определено има срещи, които да очакваме. Просто трябва да продължим нашата серия. Дано да се класираме за четвъртфиналите, но както казахме, първо трябва да изиграем мача с ЛАСК.

За мен е вълнуващо, тъй като ако се изправим срещу Истанбул, те имат мой бивш играч - Фредрик Гулбрандсен, когото тренирах в Мьолде за няколко години. Виждам, че постигат резултати напоследък, и се подобряват като отбор, а Копенхаген е воден от приятеля ми Стале Солбакен, което е вълнуващо. Очаквам финалната фаза, ще е като мини турнир. Бил съм част от европейски и световни първенства, така че ще живеем заедно в чужбина, като имаме и няколко хора в щаба, които са участвали в подобни състезания и затова ще се подготвим много добре. Дано да издържим повече от само още един мач. Аз гледам в обратната посока и мисля, че играем добре и достигаме високи ниво и стандарт на футбол. Надявам се, че ще продължим така в Европа, както и през следващия сезон”, заяви Солскяер пред клубния сайт.
“За мен няма значение срещу кого ще играем, все същото е, защото, когато играеш за Манчестър, знаеш, че трябва да побеждаваш във всеки мач. Не е важно срещу кого се изправящ, щом играеш за един от най-големите отбори в света и можеш да спечелиш срещу всеки. Трябва да се фокусираме върху това да победим всички, така че, разбира се, за мен първата стъпка е да го сторим срещу ЛАСК. Няма значение, че сме вкарали пет гола навън, трябва да вкараме пет гола и да спечелим отново. Няма значение - смисълът на футбола е в победите. Печеленето ти дава увереност, така че не можем да се спрем сега и да си мислим само за това да изиграем мача с ЛАСК. Ще играем с тях, ще спечелим мача и след това ще мислим за Копенхаген или Истанбул. Няма значение кой ще е следващият ни противник”, добави Бруно Фернандеш.