Уулвърхамптън напомни за силата си (видео)

След две поредни загуби Уулвърхамптън показа защо все пак този сезон се бори за участие в Европа, разбивайки Евертън с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. С успеха футболистите на Нуно Еспирито Санто задминаха Шефилд Юнайтед и се доближиха на 3 точки от петия Манчестър Юнайтед.

Домакините нанесоха удара си в края на първото и началото на второто полувреме, когато дръпнаха с 2:0 след попадения на Раул Хименес (45’+2) и Леандер Дендонкер (46’). Диого Жота (74’) довърши съперника с хубаво изпълнение от движение.

До края на “вълците” им остават двубои срещу Бърнли, Кристъл Палас и Челси. В същото време Евертън е чак 11-и и вече не играе за нищо.

Уулвс излязоха без твърдите титуляри Диого Жота, Адама Траоре и Жоао Моутиньо, които бяха оставени на пейката. Дебют от първата минута в елита записа Даниел Поденсе, който беше привлечен през изминалата зима. Точно той спечели дузпата, от която резултатът беше открит в добавеното време на първата част. Преди това домакините трудно стигаха до положения, но същото може да се каже и за съперника.

Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти беше решил да се противопостави със схема с трима централни защитници, но грешка на Люка Дин в края на полувремето обърка плановете му. Тогава левият бек фаулира Поденсе и Хименес вкара за 1:0 с 25-ия си гол за сезона.

Секунди след подновяването на играта Дендонкер се разписа с глава за 2:0. В 74-ата влезлият Жота покачи на 3:0 след отлично подаване на Рубен Невеш.

Резултатът можеше да набъбне, но в 65-ата Жота пропусна сам срещу вратаря, а в 86-ата Траоре уцели напречната греда на празна врата. Веднъж и стражът Джордан Пикфорд не улови добре топката, като малко й остана тя да премине голлинията с целия си обем.