Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ман Юнайтед с четвърта поредна победа с три гола разлика (видео)

Манчестър Юнайтед продължи с великолепното си представяне през последните седмици. Отборът на Оле Гунар Солскяер спечели с 3:0 гостуването си на Астън Вила и записа четвърта поредна победа в първенството с три гола разлика. Той стана първият отбор в историята на Висшата лига, който постига това.

Бруно Фернандеш отново бе в основата на успеха на "червените дяволи". Португалецът откри резултата в 27-ата минута от спорна дузпа, която сам си изработи. След това той асистира на Пол Погба за третия гол в мача. Малко преди почивката Мейсън Грийнууд също се разписа.

Този успех доближи Юнайтед на точка от четвъртия Лестър и на две точки от третия Челси. Астън Вила пък остана в зоната на изпадащите, като четири точки го делят от местата над опасната зона.

Ман Юнайтед записа десети пореден мач в първенството без загуба и 17-и във всички турнири. Давид Де Хеа пък изпревари Петер Шмайхел като чужденецът с най-много мачове за "червените дяволи", след като днес игра за 399-и път с екипа на тима. С поредната дузпа, която получи тима, той изравниха рекорда за най-много отсъдени наказателни удари за един отбор в рамките на един сезон. Те изпълниха 13 през тази кампания.
Астън Вила започна предпазливо, но в първата част на двубоя играеше напълно равностойно на съперника си. Домакините дори стигнаха до първата по-сериозна възможност. След центриране на Конса топката стигна до Грийлиш. Положението бе трудно за него, той стреля от воле, но покрай вратата.
Бирмингамци можеха да поведат в 25-ата минута. Тогава Трезеге открадна топката от Погба и напредна, а защитата на гостите му остави пространство. Халфът стреля, а топката се удари от външната страна на гредата.
Малко след тази ситуация Ман Юнайтед поведе. Бруно Фернандеш се завъртя на границата на наказателното поле и след сблъсък с Конса падна в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а разглеждането с ВАР не отмени решението му. Португалецът застана зад бялата точка и бе безпогрешен. За Фернандеш това бе седми гол в първите му 10 мача във Висшата лига.
Попадението помогна на "червените дяволи" да влязат в по-добър ритъм и те доминираха в следващите минути. Удар на Марсиал, който отлично си освободи пространство, бе спасен от Рейна. След това изстрел на Грийнууд също бе отразен от вратаря на Вила. Малко преди почивката Бруно Фернандеш имаше възможност да удвои аванса на гостите. Той стреля с глава от добра позиция, но топката мина над вратата.
Секунди преди почивката отборът на Солскяер стигна до втори гол. Отлична бърза атака завърши с попадение на Грийнууд. Марсиал отне топката в центъра и изведе младия талант. Двамата си подадоха още веднъж преди Грийнууд да заби топката с неспасяем изстрел покрай Рейна.
Така 18-годишният нападател продължава с отличните си изяви в почти всеки мач, в който получава шанс за изява. Той вече има девет гола в първенството този сезон. Само трима играчи са вкарвали девет или повече попадения в рамките на един сезон от Висшата лига преди да навършат 19 години: Майкъл Оуен (18), Роби Фаулър (10) и Уейн Рууни (9).

През второто полувреме превъзходството на Ман Юнайтед бе по-голямо и резултатът 0:3 е най-малкото, с което Вила можеше да си тръгне от стадиона. Първата възможност след почивката бе пропусната от Уан-Бисака, който получи прекрасно подаване от Рашфорд, но стреля неточно с глава. Попадение на Рашфорд пък бе отменено поради засада на Погба, който пречеше на вратаря.

Френският национал, който също играе все по-силно, се разписа малко по-късно. Той получи топката от Фернандеш, а защитата на Вила му позволи да си нагласи топката и да я насочи прецизно към левия долен ъгъл на Рейна. След час игра Антони Марсиал удари греда. Французинът нямаше ден, като пропусна няколко добри възможности да се нареди сред голмайсторите.

Гостите малко намалиха темпото, а Солскяер направи и петте си смени. Влезлият като резерва Даниел Джеймс отправи опасен удар 10 минути преди края, но топката мина покрай вратата.
АСТЪН ВИЛА - МАН ЮНАЙТЕД 0:3
0:1 - Фернандеш (27-д)
0:2 - Грийнууд (45+5)
0:3 - Погба (57)