Спартак (Плевен) победи Левски в контрола

Спартак се наложи в Плевен над едноименния тим на град Левски с 3:0. Това бе първият мач за селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков от 5 месеца. Срещата протече в прилично темпо при тотална доминация на домакините. Те откриха резултата в 8-ата минута, когато Ивайло Раденцов реализира отсъдена дузпа за нарушение срещу Ивайло Иванов. После Стивън Славков пропусна да удвои. Това все пак се случи в 26-ата минута, когато след центриране, Иванов изпревари вратаря на гостите Васил Тодоров и с глава насочи топката в мрежата му. Нападателят се разписа и в средата на второто полувреме, когато надбяга бранителите и с точен шут направи резултата класически. Той реализира и още веднъж, но попадението бе отменено. След това пропусна още една голова възможност. За цял мач левскарите отправиха няколко удари към плевенската врата.