Пета поредна загуба за Костадинов и Арсенал (Тула)

Георги Костадинов игра 90 минути и вложи много усилия, но неговият Арсенал (Тула) падна с 1:3 у дома от Ахмат (Грозни) в мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. За пореден път след подновяването на руското първенство българският халф игра без смяна.

Това е пето поредно поражение за арсеналци, което ги смъкна чак на 9-о място в класирането с 28 точки. Гостите от Грозни пък събраха 27 и вече са по-спокойни, макар и да остават 13-и в класирането. Зенит спечели драматично с 2:1 над Тамбов като гост и води в подреждането с 59 точки, пред Локомотив (Москва) с 48.

Българският национал бе активен както в дефанзивен план, така и опит да гради атаки. В 15-ата минута при атаката за първия гол на гостите той опита да спре опасността и след гола беше наказан с жълт картон.

Гостите нанесоха своя удар в рамките на 7 минути през първото полувреме. Първо Евгений Харин откри в 15-ата минута при контраатака, а 7 минути по-късно Одисе Роши удвои от дузпа. Наказателният удар беше предизвикан от Беляев, който блъсна нахлуващия Понсе. Одисе Роши вкара за 0:3 в 88-ата минута, след като защитата отново не се ориентира при статично положение и авторът на два гола остана непокрит.

Макар че в големи периоди от мача Арсенал държеше инициативата и атакуваше, нападенията на тима се разбиваха в защитата на Ахмат. Все пак играчите на Игор Черевченко вкараха почетен гол в 92-ата минута чрез Евгений Луценко, който засече подаване на Кангва.