Дунав тресна Арда с хубави голове (видео+галерия)

Дунав спечели с 2:0 мача си с Арда (Кърджали) от група "Б" на плейофите в efbet Лига. Срещата нямаше кой знае какво значение за двата отбора, с оглед предстоящите мачове, които остават до края на сезона. Две хубави попадения на Григор Долапчиев и Свилен Щерев в 24-ата и 38-ата минута решиха спора в полза на "драконите". Трябва да се отбележи, че тимът на Николай Киров играеше с човек по-малко от 23-ата минута, когато Стойчо Атанасов беше отстранен от игра. Срещата в парк "Лаута" се игра пред погледа на националния селекционер Георги Дерменджиев и неговия асистент Елин Топузаков.
Мачът в Пловдив започна много скучно. В 12-aта минута Юлиан Ненов пробва точността на своя мерник по диагонала, но топката премина над целта. В 23-ата минута Стойчо Атанасов от символичните домакини беше отстранен от игра с втори жълт картон.

Веднага след това Григор Долапчиев намери мрежата с глава. Централният нападател на "драконите" откри резултата с изстрел от трудна позиция, засичайки центриране на Свилен Щерев.

Последваха нови скучни минути, за да дойде 38-ата минута, когато Щерев увеличи преднината на отбора от Русе. Халфът получи подаване в наказателното поле, първоначално беше блокиран успешно от вратаря Николай Банков, но след това с красив удар обра паяжината в далечния ъгъл - 2:0. Това попадение подейства негативно на агитката на Арда, откъдето се чуха призиви към футболистите на Николай Киров да свалят сините фланелки.

Второто полувреме започна вяло. В 63-ата минута резервата Ндонгала шутира, Банков изпусна, но добавката на Щерев кацна върху горната греда.

В 75-ата минута Арда пропусна най-чистото си положение. Матеус Леони шутира мощно от шест-седем метра, фронтално срещу вратата, но топката разтресе горната греда зад Благой Макенджиев.

Арда 0:2 Дунав

0:1 Григор Долапчиев (24)
0:2 Свилен Щерев (38)