Леванте открадна точка от Валенсия след късна драма (видео)

Отборите на Валенсия и Леванте не излъчиха победител в градското дерби помежду си от 28-ия кръг на Ла Лига. Срещата обаче донесе доста емоции на феновете на двата тима, особено в заключителните минути. Домакините поведоха в 89-ата минута чрез Родриго Морено, но в добавеното време на мача Леванте изравни от дузпа чрез Гонсало Мелеро.

Първото полувреме бе абсолютно равностойно, макар домакините да бяха по-близо до гола след като Карлос Солер удари греда.

Валенсия обаче увеличи натиска през втората част и първо Гонсало Гедеш стреля опасно над вратата в 63-ата минута, а след това в 67-ата диагонален шут на Родриго Морено бе спасен с вещина от вратаря.

В 74-ата минута Рожер извърши необмислен фаул в гръб и получи втори жълт и червен картон, оставяйки Леванте с човек по-малко на терена.

"Прилепите" още по-настървено се хвърлиха в атака и в 83-ата минута защитник изчисти от голлинията изстрел с глава на Родриго, но в ситуацията се оказа, че има и засада.

В 89-ата минута натискът на домакините даде резултат. Хосе Гая напредна по лявото крило и прати остър пас по земя за Родриго Морено, който засече кълбото в мрежата за 1:0.

В добавеното време обаче "Прилепите" се прибраха в своята половина да пазят резултата и това им изигра лоша шега. Муктар Диакаби задържа Рубен Везо на границата на наказателното поле и след разглеждане на ситуацията с ВАР, съдията посочи бялата точка. Гонсало Мелеро не сбърка при изпълнението на 11-метровия удар и донесе равенството на своя тим.

Така Валенсия остава на 7-ото място в класирането с 43 точки. Леванте пък заема 12-ото място с 34 точки.