Ботев (Пд) загря за ЦСКА-София с труден успех (галерия+видео)

Ботев (Пловдив) надви отбора на Ботев (Враца) с 3:2 в първия мач на двата тима от плейофната фаза в първенството. "Канарчетата" записаха важен успех преди реванша с ЦСКА-София от полуфиналите за Купата на "Българска армия" в сряда. Венцислав Керчев (16) изведе гостите напред, а Тодор Неделев (48) изравни след груба грешка на вратаря. След това автогол на Керчев (57) даде аванс на "канарчетата". Валери Домовчийски (72) възстанови равенството, но отново Неделев (83) даде преднина на пловдивчани с хубав шут извън наказателното поле.

65 Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца)
Съперниците попаднаха в група "Б" на втората осмица, в която са още Арда (Кърджали) и Дунав. Предвид спечелените точки до момента, "канарчетата" се борят с Арда за първото място, което дава право да се продължи битката за квота за Лига Европа, а врачани ще се опитат да останат пред Дунав и по този начин да си гарантират участие в елита и през следващия сезон.
Само преди две седмици отборът на Антони Здравков постигна успех с 1:0 в Коматево след гол с глава на Валери Домовчийски. Днес тимът от Враца беше близо до това да изненада "жълто-черните" отново, които със сигурност мислеха и за предстоящия реванш от полуфиналите за Купата на България срещу ЦСКА-София.
Наставникът на пловдивчани Ферарио Спасов не можеше да разчита на наказания Антонио Вутов, както и на Димитър Тонев, който е контузен. Атаката на "канарчетата" водеше новото попълнение Фабио Бурбано, а зад него действаха Александър Тонев, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов и Слави Шопов, като всички атакуващи футболисти сменяха местата си в хода на мача.
Валери Домовчийски и Том пък останаха на пейката на врачани за днешния двубой и влязоха в игра през второто полувреме.

В 13-ата минута Ботев (Пд) стигна до гол, който бе отменен заради засада на Станислав Шопов. Тодор Неделев изведе чудесно младока зад гърба на защитата, но Шопов беше зад линията на защитата с около метър.

В 16-ата минута обаче се стигна до гол, но в другата врата. Гостите от Враца поведоха в резултата с гол на Венцислав Керчев, а до попадението се стигна след изпълнение на ъглов удар от Петър Атанасов.
В наказателното поле Иван Бандаловски не успя да изчисти по най-добрия начин, а при удара на Керчев топката се отби в Радослав Терзиев и връхлетя неспасяемо във вратата на Янко Георгиев.
В 20-ата минута втори гол на "канарчетата" не беше зачетен заради засада. Този път Лъчезар Балтанов беше зад гърба на защитата в зелено. В 35-ата минута Радослав Терзиев загуби топка в центъра на терена, след което последва шут на Даниел Генов, който Георгиев отрази. В края на първото полувреме Слави Шопов стреля към вратата на врачани, но Христо Митов улови топката без проблеми.

На почивката наставникът на Ботев (Пд) Ферарио Спасов извърши две промени в опит да засили нападателната мощ на тима. В игра се появиха Андерсон Барбоса и Филип Филипов на местата на Станислав Шопов и Радослав Терзиев. Това доведе до бърз успех макар и със съдействието на вратаря на врачани Христо Митов.

Върната топка към вратаря бе посрещната от него, след което Митов опита да финтира противник на границата на наказателното поле. От това се възползва Тодор Неделев, който с удар от около 20 метра в опразнената врата заличи пасива на "канарчетата".
В 52-ата минута Петър Атанасов се превърна в длъжник за тима си. Грешка в подреждането на защитата на "канарчетата" позволи на крилото да изскочи сам срещу Янко Георгиев. Когато по всичко изглеждаше, че Атанасов ще отбележи, той отправи анемичен удар покрай левия страничен стълб.
Минута по-късно мощен шут на Неделев беше отразен от Христо Митов, а след това вратарят спаси и удар на Александър Тонев. В 57 "канарчетата" стигнаха до пълен обрат с голяма доза късмет. Центриране от ъглов удар бе засечено от Лазар Марин, след което топката се отби в бранителя на Ботев (Враца) Венцислав Керчев и влезе във вратата.

В 70-ата минута Фабио Бурбано подаде към свободния Лазар Марин, който стреля от движение, но встрани от вратата. В 72-ата минута Валери Домовчийски отново се разписа във вратата на Ботев, както направи и преди две седмици.

Нападателят на "зелените" беше оставен непокрит на втора греда и от няколко метра не сбърка. При попадението футболистите на Ботев имаха претенции, че нападателят е бил в положение на засада, но Марин закъсня с изтеглянето.
В 76-ата минута Янко Георгиев отрази опасен удар на Ангел Лясков с левия крак. Три минути по-късно Митов трябваше да плонжира, за да спре техничен шут на Бурбано. В 83-ата минута Тодор Неделев зарадва публиката на "жълто-черните" в Коматево с красив гол. Осмицата на Ботев стреля мощно с левия си крак от границата на наказателното поле, а Митов не успя да отрази шута.

В добавеното време Даниел Генов имаше възможност да изравни от фаул, но ударът му прелетя над напречната греда.