Леверкузен смачка хита от четвърта дивизия и е на финал (видео)

Байер (Леверкузен) разгроми с 3:0 четвъртодивизионния Саарбрюкен и се класира за финала в турнира за Купата на Германия. Интрига в двубоя на практика нямаше и още до средата на първото полувреме "аспирините" вкараха два гола, с които предрешиха крайния изход в своя полза.

Леверкузен е печелил купата само веднъж - през 1993 година, а има и два загубени финала (2002 и 2009 г.). За Саарбрюкен това беше четвърто участие на полуфинал в турнира, но отборът никога не е достигал до директен спор за трофея.

Домакините не бяха играли официален мач цели 94 дни, след като сезонът в Регионалната лига беше прекратен заради пандемията. Не това обаче се оказа решаващо за резултата, а огромната разлика в класите.
Старши треньорът на Байер Петер Бос не можеше да разчита на звездата Кай Хавертц, който все още е контузен. Дейли Синкгравен и Ларс Бендер също пропуснаха мача заради травми, а извън групата остана и Леон Бейли. От първата минута започна 17-годишният Флориан Вирц, който действаше по десния фланг. Отляво стартира Диаби, а Паулиньо действаше зад централния нападател Аларио.
Двубоят във Фьоклинген премина при тотално надмощие на "аспирините". В 11-ата минута Керем Демирбай изведе по перфектен начин Муса Диаби, който стреля от въздуха и откри резултата. Малко по-късно защитник на Саарбрюкен изчисти топката на крака на Аларио и аржентинецът с лекота опъна мрежата.
Въпреки че по пътя към полуфинала елиминираха елитните Фортуна (Дюселдорф) и Кьолн, както и втородивизионните Ян Регенсбург и Карлсруе, домакините нямаха какво да противопоставят на Леверкузен. До почивката те владееха топката само в 17% от игровото време и нито веднъж не застрашиха вратата на Лукас Храдецки, а Паулиньо пропусна да вкара трети гол за "аспирините".
През второто полувреме футболистите на Саарбрюкен излязоха освободени и направиха няколко интересни комбинации. В 56-ата минута Антъни Барила шутира силно, но встрани от вратата. В 58-ата Белараби заби трето попадение за Байер с мощен шут от малкото наказателно поле.
В оставащото време Бос пусна няколко резерви, а Паулиньо се отличи с още два непростими пропуска. Лошата новина за гостите беше контузията на Демирбай десетина минути преди края.
Следващото изпитание за Леверкузен е гостуване на Шалке 04 в Бунеслигата, а Саарбрюкен чака новия сезон, в който ще е част от трета лига.
В другия полуфинал за купата утре носителят на трофея Байерн (Мюнхен) ще посрещне Айнтрахт (Франкфурт).