Алфонсо Дейвис счупи рекорд в Бундеслигата със скоростта си

Левият бек на Байерн (Мюнхен) Алфонсо Дейвис за пореден път доказа своята бързина. Въпреки че беше изгонен с червен картон в 79-ата минута при снощната победа с 1:0 над Вердер (Бремен), талантливият футболист успя да постави постижение през първото полувреме на мача.

В един момент Дейвис разви скорост от 36,51 км/ч, което е рекорд в Бундеслигата по този показатател, откакто се води статистика от 2011 г. насам. Така 19-годишният канадец задмина десния бек на Борусия (Дортмунд) Ашраф Хакими, който по-рано през сезона достигна скорост от 36,48 км/ч. През тази кампания младокът се превърна в титуляр за шампионите на Германия с 37 мача във всички турнири, в които има три гола и осем асистенции.

"Предполагам, че просто си върша работата. Не знам кога се е случил рекордът. Просто се опитвам да си върша работата в дефанзивен план, опитвайки се да спечеля топката обратно. Щастлив съм обаче да счупя рекорд", заяви невярващият Дейвис след мача.