Доминик Тийм триумфира в Белград и отново показа, че е магьосник на корта (видео)

Световният №3 Доминик Тийм спечели турнира Adria Tour на тенис комплекса на Новак Джокович в Белград. На финала на демонстративната надпревара в Сърбия австриецът надви с 4:3 (2), 2:4, 4:2 представителя на домакините Филип Крайнович. В самия край на мача Тийм сътвори страхотна точка с "хотдог" (удар между краката), с който вдигна на крака публиката.

Финалистът на "Ролан Гарос" и Australian Open Тийм по-рано днес прекърши след два оспорвани сета и Григор Димитров, а срещу Крайнович спечели трети пореден тайбрек за деня. След като в първия сет нямаше пробиви, в тайбрека Тийм доминираше и със 7:2 не остави шансове на съперника си. Във втората част 32-ият в света Крайнович проби за 3:1, Тийм веднага направи рибрейк, но след това австриецът загуби второ поредно свое подаване и така шампионът трябваше да бъде определен в трети сет. В него Тийм реализира пробив за 3:1 и без особени трудности затвори мача в своя полза, с което се поздрави и с крайната победа.