Григор опита всичко, но преклони глава пред Тийм (видео)

Григор тръгна с победа на Adria Tour (видео+галерия)

Григор Димитров загуби от световния №3 Доминик Тийм след два тайбрека с 3:4 (2), 3:4 (6) в последния мач от Група "В" на демонстративния турнир Adria Tour в тенис комплекса на Новак Джокович в Белград. Припомняме, че на турнира се играе във формат 2/3 сета, като сетът е до 4 гейма с тайбрек при 3:3, а в геймовете няма предимство и спечелилият точката след 40:40, взема и гейма.

Така Димитров не успя да премине груповата фаза, а на финала по-късно тази вечер ще играят Тийм и сърбинът Филип Крайнович, който изненадващо спечели групата си, в която бяха още световният №1 Новак Джокович, седмият в ранглистата на ATP Александър Зверев и Виктор Троицки.

Григор се срина срещу 145-ия в света (видео)
Вчера Григор победи с 2:1 сета сърбина Душан Лайович, но във втория си мач загуби изненадващо от 145-ия в световната ранглиста представител на домакините Никола Милойевич с 0:2.

ПЪРВИ СЕТ
Тийм първи застана на линията за сервис и с лекота взе откриващото си подаване в срещата. Първият сервис-гейм на Димитров пък мина през равенство 40:40, след като хасковлията имаше аванс от 40:15. Първата ни ракета все пак не позволи да се стигне до пробив, като спечели решаваща точка след дюс и изравни за 1:1. С гейм на 30 след това Тийм отново излезе напред в резултата. В четвъртия гейм австриецът спечели една точка с унищожителен форхенд, но това не смути Григор и той изравни за 2:2. Двамата си размениха по още един гейм и при 3:3 съдбата на първия сет трябваше да се реши след тайбрек.

Тийм спечели първите две точки в тайбрека, но Григор изравни за 2:2. После обаче хасковлията нямаше отговор на мощната игра на австриеца и със 7:2 финалистът на "Ролан Гарос" и Australian Open взе първия сет.

ВТОРИ СЕТ
В първия гейм на втория сет Григор спечели зрелищна точка с фантастичен бекхенд по правата, но българинът бе колеблив и позволи на съперника си да реализира първия пробив от началото на срещата. Веднага след това пък Димитров пропиля идеален шанс за рибрейк. Тийм трябваше да прави обрат от 0:40, но австриецът показа железни нерви и с 4 поредни точки затвърди аванса си в резултата - 2:0. В следващия гейм Григор поведе с 40:15, но трябваше да мине през дюс преди да се пребори за подаването си.

Григор показваше емоции на корта и изобщо нямаше намерение да се отказва. С пробив на 30, дошъл след убийствен смач при последната точка, Димитров изравни за 2:2, а след това за първи път от началото на сета поведе в резултата - 3:2. Българинът се пребори за петия гейм, след като при 40:40 двамата изиграха страхотна точка, но сервиращият успя да излъже съперника си.

Тийм все пак прекъсна серията на съперника си от три поредни гейма и отново се стигна до тайбрек, който този път се разви доста по-различно от предишния. Двамата тенисисти си размениха полетата при 3:3, а следващите две точки бяха за австриеца и при 5:3 Тийм изглеждаше съвсем близо до финала. Григор обаче направи впечатляващ обрат до 6:5 в своя полза, като имаше сетбол на свой сервис. Тук Тийм заигра вдъхновено и след невероятно точка за 7:6 си извоюва мачбол, който успя да реализира и така спечели битката с Григор. 19-ият в ранглистата на ATP Димитров остава с положителен баланс от преките си двубои с австриеца в официалната статистика - 3:2 победи за хасковлията.