Десподов избухна с два гола от фаул (видео)

Националът на България Кирил Десподов избухна с две попадение от пряк свободен удар и донесе победата с 2:1 на Щурм Грац срещу Харберг. Българинът бе избран за играч на мача в гостуването от 26-ия кръг на австрийската Бундеслига, след като беше точен в 85-ата и 89-ата минути. Преди това в самото начало на мача Тобийс Кайнц бе дал аванс на петия във временното класиране, разписвайки се в 9-ата минута.
Благодарение на бившата звезда на ЦСКА-София, тимът от Грац прекъсна серията си от шест мача без успех, както и негативната серия от четири поредни поражения. Днес Десподов беше титуляр и демонстрира класата си, изигравайки пълни 90 минути, след като бе оставен на пейката срещу шампиона Ред Бул Залцбург.

Най-добрият футболист на България за 2018 година вече има осем гола в шампионата на Австрия от 14 мача, което го прави голмайстор №1 на Щурм през сезона. Той има още едно попадение и за купата на Австрия от два мача.

Щурм има вече 19 точки, като заема последното шесто място в шампионския плейоф, където "черно-белите" стартираха с три поражения, но Десподов върна усмивките в състава на Нестор Ел Маестро, който пък изтърпява наказание. Харберг остана на пето място с 20 точки. Лидер е Ред Бул с 33 точки, но и мач по-малко.