Домакинска загуба отдалечи Десподов и Щурм от голямата цел (видео)

Българският национал Кирил Десподов игра почти цяло второ полувреме при домакинската загуба на Щурм (Грац) с 1:2 от участника в Лига Европа Волфсбергер при рестарта на австрийското първенство след пандемията от коронавирус.
Волфсбергер поведе със зрелищен гол на Шон Вайсман, който се разписа минута преди почивката с ножичен удар.
Десподов, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра в 55-а минута на мястото на Филип Хушпек. Българинът опита да освежи атаката на домакините, но гостуващият тим успя да стигне до втори гол в 64-а минута след прецизен шут на Михаел Линдъл.
Воденият от Нестор Ел Маестро тим на Щурм се върна в мача в 77-а минута, когато Торстен Рьохер се разписа за 1:2. Четири минути по-късно Десподов проби опасно, но стреля неточно.
Щурм завърши мача с 10 души след втори жълт картон на гръка Анастасиос Авлонитис минута преди края.
Доскорошният лидер в таблицата ЛАСК (Линц) загуби с 1:2 у дома от Хартберг след гол в добавеното време. ЛАСК беше наказан с отнемане на 6 точки заради нарушаване на правилата за предпазване от коронавируса по време на тренировките и заема трето място в подреждането с 21 точки.
Волфсбергер се изкачи на втора позиция в класирането с 22 точки, а Щурм е на последното 6-о място в Шампионската група с 16 пункта и все по-малки шансове да се пребори за учасите в Лига Европа. Лидер е РБ Залцбург, който надви с 2:0 Рапид (Виена).