И Залцбург се подигра с Щурм, Десподов изобщо не влезе

Щурм отнесе много бой във Виена, Десподов с жълт картон за симулация

Щурм (Грац) продължава с крайно неубедителното си представяне в първенството на Австрия след подновяването на сезона. Тази вечер воденият от бившия наставник на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро тим загуби катастрофално от шампиона РБ Залцбург с 1:5, а българският национал Кирил Десподов остана на пейката и не се появи в игра.

Загубата е трета от 3 мача за Щурм в Шампионската група на плейофите. След нея отборът заема последното 6-о място и на 90% се прости с шансовете си да атакува квота за Лига Европа. РБ Залцбург пък 3 победи и голова разлика 13:1, а преднината му пред втория Рапид (Виена) е 7  точки.
Всичко в двубоя се изясни още до 10-ата минута, когато РБ Залцбург водеше с 2:0. Домакините върнаха един гол, но бързо получиха трети, а за капак Лукас Шпендхофер си изкара червен картон и съотборниците му трябваше да играят в намален състав около 70 минути.

Над всички в мача беше Доминик Собослай. Младата звезда на унгарския футбол заби хеттрик, а едно от попаденията му падна след перфектно изпълнен пряк свободен удар.
В друг мач от кръга Рапид се наложи с 1:0 при гостуването си на ЛАСК (Линц). Късен гол на Таксиаркис Фунтас донесе победата на "зелено-белите" и ги утвърди на второто място, с аванс от 3 точки пред Волфсбергер, който загуби у дома от Хартберг с 2:4. Домакините поведоха с 2:0, но при 2:1 останаха с човек по-малко и Хартберг направи фантастичен обрат.

В следващия кръг Щурм ще гостува на Хартберг.