Джокович пречупи Зверев, но и двамата отпаднаха, а Ноле се разплака (видео)

Световният №1 Новак Джокович не успя да се класира за финала на турнира Adria Tour, който се провежда на собствения тенис комплекс на сърбина в Белград. В последния мач от Група "А" Ноле надви световния №7 Александър Зверев с 4:0, 1:4, 4:2, но това се оказа недостатъчно за 33-годишния сърбин, който имаше нужда от успех в два сета. В групата се получи въртележка и в крайна сметка на първо място в крайното класиране се оказа Филип Крайнович, който вече чака съперника си на финала по-късно тази вечер.
Вчера Джокович записа победа и изненадваща загуба. Ноле първо разби сънародника си Виктор Троицки, а после отстъпи в три сета пред друг сърбин - Филип Крайнович. Днес Джокович спечели първите пет гейма, но Зверев стори същото след това, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 1:0 в решаващата трета част. Любопитно за отбелязване е, че вчера германецът направи обрат срещу Крайнович, след като загуби първите 6 гейма. Днес Джокович направи решаващ пробив за 3:2 в третата част и със собствения си сервис сложи точка на спора.
В интервюто на корта непосредствено след края на мача пък Джокович не сдържа емоциите си пред родната публика и се разплака.