Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Шалке елиминира Порто след дузпи

Отборът на Шалке се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Немският тим надви Порто след изпълнение на дузпи и продължава сред най-силните в Европа. В редовното време португалците имаха тотално предимство, но стигнаха до гол чак в 86-ата минута чрез  Лисандро Лопес. Четири минути по-рано домакините бяха останали с човек по-малко, след като Фусиле бе изгонен. При дузпите немците показаха изключително здрави нерви и реализиха и четирите си опита. В същото време за Порто пропуски направиха Бруно Алвеш и Лисандро Лопес.

През първата част домакините имаха игрово и териториално предимство, което обаче не донесе нищо. Още във втората минута Босингва имаше добра възможност, но нямаше късмет. В следващите игрови епизоди инициатива продължи да бъде в домакините, а в 13-ата минута Сектуи пропусна второ добро положение за Порто. Шест минути по-късно удар от далечна дистанция на Лучо Гонзалес не намери целта. Шалке отговори с един удар в аут на Вестерман. В последните минути на първата част удар на Куарешма бе блокиран, а шут на Курани с глава мина покрай вратата.

Второто полувреме започна както завърши първото - домакините имаха инициативата, докато немците се бранеха организирано и чакаха своя час. В 49-ата минута Бруно Алвеш стреля много опасно от далечна позиция, но вратарят на гостите внимаваше.  Шест минути по-късно стражът на гостите Ноер спаси стопроцентов гол. Сектуи стреля изключително опасно с глава, но с крак вратарят на Шалке спаси своя тим. В следващите минути натискът на домакините бе притъпен и на свой ред гостите отговориха с един силен удар на Алтинтоп. Нервите взеха да вземат връх в края на срещата и осем минути преди края Порто остана с човек по-малко. Фусиле получи директен червен картон за груб фаул срещу Алтинтоп. Въпреки това португалците не се отказаха да търсят гола. Четири минути преди края усилията на Порто бяха възнаградени и Лисандро с удар от ъгъла на наказателното поле вкара за 1:0. Така двубоят отиде в продължения.

В добавеното време до попадения не се стигна и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Рафиня даде тон на кралскосините с точен удар. Лучо Гонзалес отвърна със същото за Порто в дебютната дузпа за домакините. Младият талант Ракитич също бе точен за Шалке, докато за португалците Бруно Алвеш пропусна. При третите изпълнения Алтинтоп вкара за Шалке, а голмайсторът Лисандро Лопес от Порто изтърва. Така дойде ред на Джоунс, който не трепна и класира немския тим в следващата фаза.

ПОРТО – ШАЛКЕ 2:4 СЛЕД ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДУЗПИ (1:0 в редовното време)
1:0 Лисандро (86)