Пеев с асистенция при драма в Махачкала (видео)

В невероятна драма се превърна двубоят между Анжи и Амкар от 11-ия кръг на руската Премиер лига. Срещата завърши 2:2, като домакините отново се разминаха с първата си победа за сезона, а Амкар продължи доброто си представяне и заема 6-о място в класирането. Анжи имаше гол аванс и човек повече, но въпреки това допусна обрат и се спаси от загуба чак в последната минута.

Георги Пеев, Петър Занев и Благой Георгиев играха цял мач за тима от Перм, а Захари Сираков остана на резервната скамейка. Георгиев беше най-добрият футболист на терена, Пеев пък направи асистенция за първия гол на Амкар, отбелязан от Максим Канунников.

Срещата започна с натиск на Анжи и в 6-ата минута Павел Соломатин отправи фалцов удар към вратата на Роман Герус, но топката мина встрани от целта. Гостите отвърнаха с интересна атака, при която Пеев изведе Канунников в наказателното поле, но той от малък ъгъл стреля в аут.

В края на първото полувреме Андрей Семьонов изби с шпагат топката от крака на Соломатин, но реферът Тимур Арсланбеков прецени, че защитникът на Амкар е извършил нарушение и посочи бялата точка. Алан Гатагов показа здрави нерви и реализира дузпата.

В 61-ата минута Амкар остана с човек по-малко. Семьонов задържа Владимир Соболев и получи втори жълт картон. Малко след това обаче Пеев центрира перфектно за Канунников, окйто надскочи Беноа Ангбва и заби топката във вратата на Михаил Кержаков - 1:1.

В следващите минути Анжи атакуваше повече, но по-интересните положения създадоха гостите. В тяхната основа беше Благо Георгиев, който първо стреля в ръцете на Кержаков след пас на Канунников, а после тества рефлекса на вратаря на Анжи и от фаул. Така се стигна до 88-ата минута, когато защитниците на Анжи забравиха за Игор Пикушак и той от втори опит опъна мрежата. Домакините все пак се спасиха в ответната атака, когато Соломатин от метър фиксира крайното 2:2.

След 11 кръга Анжи има само 6 точки от шестте си равенства. Отборът на Гаджи Гаджиев е точно над зоната на изпадащите само благодарение на малко по-добрата си голова разлика от Терек и Урал.