Победа за Динамо (Moсква) и дебютен гол на Жирков (видео)

С голове на Александър Кокорин и Юрий Жирков Динамо (Москва) победи с 2:0 гостуващия Криля Советов и се придвижи на 5-о място във класирането на Премиер лигата. Отборът на Дан Петреску има 17 точки - с цели 9 по-малко от водача Зенит. Жирков дебютира за новия си отбор в официален мач и само десетина минути след влизането си в игра успя да се разпише. Двубоят се игра на стадион "Родина" в Химки, вместо на "Арена Химки" в столичното предградие.

Петреску заложи на доста от футболистите, които не играха при равенството срещу Рубин. Широчината на състава със сигурност е един от големите козове на московчани и това ясно се видя срещу Криля Советов, който беше лишен от част от основните си фигури.

Динамо взе инициативата от самото начало и пропусна да поведе в 10-ата минута, когато Люк Уилшир центрира от десния фланг, топката стигна до Алексей Ионов, но след неговия изстрел Ян Муха демонстрира завиден рефлекс и спаси.

Малко по-късно обаче словашкият страж на гостите беше безпомощен. Алан Касаев проби и центрира успоредно на голлинията към Кокорин, който на празна врата не сбърка.

Динамовци продължиха да атакуват с всички сили, но Муха отрази силни изстрели на Игор Денисов и Ионов. В същото време гостите от Самара не създадоха нито едно голово положение през първите 45 минути.

Най-добрата възможност за Криля Советов се откри пред резервата Сергей Корниленко в 66-ата минута, но националът на Беларус шутира встрани от вратата. Не след дълго Жирков сложи точка на спора с първия си гол за Динамо. Асистенцията за попадението беше на Денисов, а Жирков с красив удар от въздуха прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Успехът на Динамо можеше да е и по-изразителен, но с пропуски се отличи Фьодор Смолов. За гостите от Самара близо до гола беше Фелисио Браун Форбс.

В следващия кръг Динамо излиза срещу ЦСКА (Москва), а Криля Советов приема Локомотив (Москва).