Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Попето и Кубан потънаха във Волга (видео)

Четвърта загуба от началото на сезона регистрира Кубан и столът на старши треньора Доринел Мунтяну се клати все по-сериозно. Ивелин Попов игра 90 минути при поражението от Волга с 0:1. Капитанът на българския национален отбор се стара много, но нито той, нито съотборниците му успяха да преодолеят вратаря на тима от Нижний Новгород Сергей Парейко. Единственото попадение в мача отбеляза защитникът на Волга марчин Ковалчик в 88-ата минута.

Първото полувреме премина под диктовката на гостите, които пропуснаха няколко много добри възможности да поведат. Георги Букур и Давид Цораев бяха много активни по фланговете, а техниката на Попов му позволяваше да
надиграва с лекота по няколко защитници на Волга.

В 13-ата минута Попето проби през центъра, но в последния момент защитник на домакините изби с шпагат топката от краката му. Домакините атакуваха по-рядко, но няколко пъти само липсата на концентрация им попречи да се възползват от груби грешки в защитата на Кубан. Ветеранът Дмитрий Буликин пропусна от чиста позиция в 19-ата минута, а след това Лутън Шелтън изскочи сам срещу Александър Беленов, но вратарят на гостите се справи.

След почивката играта беше по-равностойна, а футболистите на Волга показаха, че равенството не ги устройва. Беленов отрази коварен удар на Андрей Каряка, но по-чистити ситуации отново бяха в полза на Кубан. Балде стреля неточно от фаул, после Сергей Парейко спаси удар на Ивелин Попов, а в края и резервата Джибрил Сисе не успя да донесе трите точки на гостите от Краснодар.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Андрей Каряка центрира от корнер, а непокритият Марчин Ковалчик разстреля Беленов. С този успех Волга се изкачи на 10-о място в класирането с 13 точки, колкото има и Кубан.

В следващия кръг Кубан е домакин на Ростов, а Волга приема Амкар.