ПСВ Айндховен загуби дербито в Алкмаар (видео)

Отборът на ПСВ Айндховен допусна първа загуба в първенството на Холандия. Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа отстъпи с 1:2 при гостуването си на АЗ Алкмаар в дербито от 8-ия кръг. Въпреки поражението "филипсите" остават начело в класирането с 15 точки, но утре могат да бъдат догонени от Твенте, Хееренвеен и Аякс, които имат по 12. АЗ е на трета позиция с 13 точки, а втори е изненадата Цволе с 14.

Днешният мач започна отлично за АЗ Алкмаар и в 21-ата минута Ник Виргевер откри резултата. Мемфис Депай изравни за ПСВ до почивката, но в 57-ата минута Апон Йохансон вкара гола на победата за тима от Алкмаар.

АЗ АЛКМААР - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:1
1:0 Виргевер (21)
1:1 Депай (35)
2:1 Йохансон (57)