ПСВ с обрат за Купата на Холандия

ПСВ Айндховен не допусна изненада в турнира за Купата на Холандия и елиминира втородивизионния Телстар след победа с 4:1. "Филипсите" изненадващо се озоваха в ролята на догонващи в 9-ата минута, когато точен за гостите беше Матусива. Чак в края на полувремето Йозвезоон изравни, а след почивката хеттрик на младия Локадия донесе победата на тима на Филип Коку.

Българският национал Станислав Манолев този беше в групата на домакините.

Това е втори пореден мач, в който ПСВ вкарва 4 гола, след разгрома с 4:0 срещу Аякс в първенството. Преди това обаче холандският гранд загуби с 0;2 от Лудогорец в Лига Европа.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ТЕЛСТАР 4:1
0:1 Матусива (9)
1:1 Йозевзоон (40)
2:1 Локадия (45)
3:1 Локадия (74) д.
4:1 Локадия (90)