Аякс избухна с 6 гола за едно полувреме

Холандският гранд Аякс изигра доста странен мач срещу гостуващия Го Ахед Ийгълс. Цяло първо полувреме домакините не можаха да отбележат гол на скромния си противник, но за сметка на това след почивката нанизаха 6 попадения и по този начин изскочиха на второ място във временното класиране. Аякс има 14 точки, колкото и Цволе, а лидер с 15 е ПСВ Айндховен.

В мача срещу Гоа Ахед разгромът тръгна от автогол на Ван дер Линден в 48-ата минута. Само 5 минути по-късно резултатът вече беше 4:0, а до 69-ата минута топката още два пъти посети вратата на гостите.

АЯКС - ГО АХЕД  ИЙГЪЛС 6:0
1:0 Ван дер Линден (48) авт.