Хамбургер ШФ и Щутгарт направиха мача на кръга в Германия (видео)

Хамбургер ШФ и Щутгарт сътвориха най-интересния двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата, завършвайки драматично 3:3. Гостите на три пъти повеждаха, но не успяха да спечелят. В последните минути те дори рискуваха да загубят, тъй като бяха с 10 души заради директен червен картон на Антонио Рюдигер. Пореден силен мач изнесе Александру Максим от тима на "швабите". Румънският национал откри резултата още в 3-ата минута, а след това центрира на Кристиан Гентнер за втория гол в 37-ата минута. Между тези две попадения домакините бяха изравнили чрез феноменалния в последно време Пиер-Мишел Ласога, завършил перфектна атака. Преотстъпеният от Херта (Берлин) нападател вече има 5 гола в последните три мача на тима си.

На полувремето новият наставник на Хамбургер Берт ван Марвийк извърши единствената си смяна за двубоя, но тя беше повече от точна. Влезлият Максимилиан Байстер беше точен за 2:2 само пет минути след появата си на терена, а в 67-ата минута той асистира и на Рафаел ван дер Ваарт, който възстанови равенството за 3:3, след като 180 секунди преди това Йоан Джуру си беше забил автогол.

В 84-ата минута Рюдигер удари с юмрук Ван дер Ваарт и беше изгонен, но домакините не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Те имаха видимо превъзходство, след като отправиха 20 удара в очертанията на вратата на Торстен Киршбаум срещу едва 9 на сметката на съперника.

Независимо открития футбол и многото голове, Хамбургер и Щутгарт заемат непривични за себе си позиции в класирането.