Мадзари: Интер показа характер

Треньорът на Интер Валтер Мадзари похвали своя отбор за показания характер в мача срещу Фиорентина. "Нерадзурите" губеха с 0:1 в 60-ата минута, но постигнаха пълен обрат до 2:1.

"Видя се, че в първите пет минути след гола бяхме стъписани, но след това се окопитихме и заслужихме победата. Успехът дойде трудно срещу много силен съперник. Фиорентина игра затворено и създаваше впечатление, че повече владее топката, но статистиката показва, че те имаха 52 процента срещу 48 за нас, така че разликата не е голяма. Техните голови положения дойдоха след наши грешки, докато ние имахме няколко хубави контраатаки, с които можехме да решим всичко. Опитахме да пресираме съперника, но те са много технични и ни беше доста трудно. Трябва да продължим да израстваме, но тези момчета правят нещо впечатляващо и с времето смятам, че ще наложа моите идеи. Трябва да поемаме повече рискове в отбрана и да притискаме по-стабилно, но затова трябва да натрупаме още малко кураж", заяви Мадзари.