Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Интер се пребори за трите точки срещу Фиорентина с доза късмет (видео)

Отбоърт на Интер се пребори за трите точки в домакинството си на Фиорентина от междинния 5-ти кръг в Серия "А". "Нерадзурите" трябваше да направят пълен обрат от 0:1 до 2:1 след като Джузепе Роси даде преднина на гостите от дузпа в 60-ата минута, но Естебан Камбиасо в 72-ата и Джонатан в 83-ата минута успяха да обърнат нещата в полза на домакините. "Виолетовите" пък могат да съжаляват, че не си тръгнаха с нещо от този мач, след като създадоха куп положения, но не ги реализираха, а и двата гола на съперника дойдоха след груби грешки в защита.
В този мач пък "Курва Норд" бе затворена за фенове.

През първото полувреме Фиорентина бе отборът, който създаваше по-интересните неща пред двете врати. В 10-ата минута Хоакин Санчес се освободи пред наказателното поле и отправи удар, но право в ръцете на вратаря. Интер отговори с хубаво влизане на Слити Тайдер, който стреля опасно покрай вратата в 13-ата минута. След това обаче отново гостите бяха по-близо до гола. В 20-ата минута Хоакин бе изведен на скорост зад защитата, но отново ударът му бе отразен от Самир Ханданович. В 23-ата минута страхотен изстрел от дистанция на Борха Валеро профуча покрай гредата. В 27-ата минута отново Хоакин пробва точността си от около 25 метра, но и той не бе точен.

В началото на второто полувреме гостите отново започнаха по-добре и в 47-ата минута Джузепе Роси получи хубав прехвърлящ пас в наказателното поле и опита удар с глава, но право в ръцете на вратаря. Веднага след това и домакините имаха чудесна възможност за гол, като Фреди Гуарин стреля опасно от далеч, но Нето с прекрасна намеса опази вратата си.

В 60-ата минута обаче Фиорентина получи дузпа в своя полза след като Хоакин нахлу на скорост в наказателното поле и бе задържан от Жуан Жезуш за дузпа. Джузепе Роси пък се нае да изпълни наказателния удар и не сгреши от бялата точка за 0:1 с петия си гол в първенството до момента.

Едва след гола Интер организира по-сериозен натиск и той даде резултат. В 72-ата минута при центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, като защитниците не успяха да изчистят топката, коята се озова в Естебан Камбиасо, който от близо с удар от воле успя да я промуши във вратата за 1:1.

В следващите минути обаче отново Фиорентина взе нещата в свои ръце и първо Йосип Иличич стреля от далеч, а след това и страхотен удар на Маркос Алонсо профуча до гредата. В 80-ата минута пък Ханданович бе последна преграда пред гола след нов силен изстрел на Иличич.

Вместо да се стигне до нов гол за гостите обаче в 83-ата минута Джонатан се възползва от грешка в отбраната на съперника при опит за изчистване и веднага отправи удар от воле, с който заби кълбото неспаяемо във вратата за 2:1. До края "нерадзурите" можеха да вкарат още голове, като Алваро Перейра пропусна очи в очи с вратаря, а след това и Камбиасо имаше нелош шанс. В добавеното време обаче отново Ханданович спаси домакините от ново попадение като отрази страхотен удар по земя на Масимо Амброзини.

В крайна сметка мачът завърши при този резултат и Интер взе ценни три точки, записвайки 12-ти пореден успех над Фиоренитна на "Сан Сиро". Така тимът на Валтер Мадзари се изравни по точки с Наполи и Ювентус но с по-добра голова разлика излезе на второто място в класирането с 13 точки. Фиорентина пък допусна първа загуба за сезона и остава на 5-ото място с 10 точки.