Теди Салпаров: Русия отново ни показа, че е по-добрият отбор

Либерото на българския национален отбор по волейбол Теодор Салпаров сподели, че руският тим е по-добър към настоящия момент от „трикольорите“ ни. Сборная се наложи на момчетата на Камило Плачи с 3:1 гейма в мач от Група D. Теодор Салпаров разкри мнението за двубоя пред руското издание „Чемпионат“.

“Мисля, че изглеждахме добре, почти толкова, колкото в Световната лига. Но вашият отбор за пореден път ни доказа, че е по-силен от нашия, независимо от поражението от Германия. Признавам, тази загуба беше истинска изненада за всички”, заяви либерото на българския състав.

В плейофите за място на четвъртфиналите България ще се изправи срещу домакина Полша. Двубоят е насрочен за 24 септември, вторник, от 21.00 часа българско време. Мачът ще се играе в „Ерго Арена“ в Гданск. В същата зала, но от 18.00 часа, Русия ще срещне Словакия.

Другите две срещи от 1/8-финалните плейофи са: Италия – Холандия и Сърбия – Дания.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 - ТУК!!!