България взе гейм на Русия и ще играе в плейофите (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втората си загуба в предварителна Група D на европейското първенство за мъже, след като отстъпиха на олимпийските шампиони от Русия с 1:3 (19:25, 25:23, 14:25, 19:25) в мач от III кръг в Гдиня.

Така възпитаниците на Камило Плачи останаха на 3-то място в крайното класиране на Група D и по този начин се класираха за участие в плейофите за участие на 1/4-финалите. Съперник на България там ще е  победителят от последния двубой от Група В в Гданск - Полша - Словакия, който е с начален час 21,00.

България поведе на Русия с 4:3 след пусната топка на Валентин Братоев. Николай Павлов изведе "Сборная" напред с 6:4 след два поредни аса. Камило Плачи взе прекъсване за България. Русия поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване след успешна атака на Алексей Спиридонов. Евгений Сивожелез заби нов ас за Русия за 9:5. Блокаут на Алексей Спиридонов - 10:5. Цветан Соколов намали до 6:10 с атака по правата. Тодор Алексиев намали до 7:11. Цветан Соколов атакува за 8:12. Тодор Алексиев намали до 9:12. Атака в аут на Алексей Спиридонов и 10:12. Русия дръпна с 6 точки при второто техническо прекъсване и поведе с 16:10. Авансът на Русия нарасна до 8 точки при 12:20. Тодор Алексиев намали до 14:21, след като преодоля двойната блокада на Максим Михайлов и Николай Апаликов. Тодор Алексиев направи 15:22. Максим Михайлов изведе Русия до 23:15. Камило Плачи взе второ прекъсване в гейма. Валентин Братоев намали след пайп до 16:23. Нова отлична атака на Валентин Братоев от зона 4 - 17:23. Цветана Соколов отигра технично за 18:23. Блокаут на Цветан Соколов - 19:24. Евгений Сивожелез направи 25:19 след атака по правата от зона 4.

България поведе с 6:4 в началото на втората част. Русия намали до 5:6, след което на началния удар застана 218-сантиметровият Дмитрий Мусерский, който заби 3 поредни аса за 8:6 при първото техническо прекъсване. Николай Павлов направи 10:8 след пусната топка. Цветан Соколов намали до 9:10. България изравни при 10:10, след като Николай Пенчев се пребори за една спорна топка на мрежата. Цветан Соколов изравни при 12:12. България поведе с 13:12 след двоен удар на Николай Павлов. Тодор Алексиев завърши отлична атака по правата от зона 4 за 14:13. Сервис в аут на Мусерский - 15:14. Атака в аут на Евгений Сивожелез и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. България поведе с 3 точки при 20:17. Андрей Воронков взе прекъсване за Русия. Русия изравни при 20:20 след като Дмитрий Мусерский завърши атака през центъра. Камило Плачи взе прекъсване. Цветан Соколов направи 21:20 с атака по диагонала.
Виктор Йосифов изведе България напред с 23:22 с отлична атака през центъра. Цветан Соколов атакува по правата и изведе България до геймбол при 24:23. Страхотна блокада на Теодор Тодоров и Тодор Алексиев и България стигна до 25:23.

Русия поведе набързо с 4:0 в началото на 3-ия гейм. Камило Плачи взе прекъсване за България. Николай Пенчев намали до 2:6. атака в аут на Алексей Спиридонов и 4:7. Страхотна блокада на Георги Братоев - 5:7. Евгений Сивожелез направи 8:5 при първото техническо прекъсване. Николай Панчев намали до 10:13 с атака по блокадата. Николай Пенчев атакува по блокадата за 11:15. Русия поведе с 16:11 при второто тоническо прекъсване. Русия дръпна с 20:12 след мощна атака на Дмитрий Мусерский през центъра. Камило Плачи взе втора прекъсване в гейма. ас на Евгений Сивожелаз - 22:12. Николай Пенчев намали до 13:22. Нов ас на Дмитрий Мусерский изведе Русия до геймбол при 24:13. Максим Михайлов направи 25:14.

"Сборная" поведе с 4:1 в началото на 4-ата част. Николай Пенчев намали до 2:4 след атака по диагонала. Страхотна блокада на Теодор Тодоров срещу атака на Евгений Сивожелез - 4:4. Последва ас на Цветан Соколов и България поведе с 5:4. Дмитрий Мусерский изравни за 5:5. Ас на Мусерский изведе Русия напред с 8:6 при първото техническо прекъсване. България изравни при 11:11 след ас на Светослав Гоцев. Евгений Сивожелез направи 14:11 след техничен блокаут. Камило Плачи взе прекъсване за България. Николай Пенчев отигра по правата за 12:14. Дмитрий Мусерский отигра през центъра за 16:12 при второто техническо прекъсване. България намали до 14:16. Дмитрий Мусерски заби нов ас за 18:14. Тодор Алексиев бе хванат на блок - 15:19. Николай Апаликов изведе Русия до 22:17 след блокаут. Светослав Гоцев намали до 18:22 с атака през центъра. Блок срещу атака на Дани Милушев даде успеха на Русия в 4-ия гейм с 25:19 и мача с 3:1 гейма.

Цветан Соколов се отчете с 20 точки (3 аса, 1 блока , 48% ефективност в атака), а Тодор Алексиев добави още 12 точки. Резервата Николай Пенчев направи добро включване в мача и записа 10 точки (48% ефективност в атака, 50% перфектно и 71% позитивно посрещане).

За Русия страхотен мач изигра Дмитрий Мусерский, който заби 21 точки (6 аса!!!, 6 блока!!!, 69% ефективност в атака). Николай Павлов добави 20 точки (5 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака), а Евгений Сивожелез се отчете със 17 точки (2 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 80% перфектно и 80% позитивно посрещане).
БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 (19:25, 25:23, 14:25, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Цветан Соколов 20, Валентин Братоев 6, Тодор Алексиев 12, Теодор Тодоров 6, Виктор Йосифов 3 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев 10, Светослав Гоцев 3, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Камило Плачи
Треньор: Найден Найденов
РУСИЯ: Сергей Гранкин 2, Николай Павлов 20, Евгений Сивожелез 17, Алексей Спиридонов 7, Дмитрий Мусерский 21, Николай Апаликов 5 - Алексей Вербов-либеро (Максим Михайлов, Сергей Макаров, Дмитрий Илиних)
Старши-треньор: Андрей Воронков
Треньор: Серджо Бузато.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 - ТУК!!!