Славия завърши на второ място в турнира в памет на Стоян Коцев

Славия завърши на второ място във второто издание на международния турнир по футбол за деца (родени след 1 януари 2002 година) в памет на Стоян Коцев-Кано. Малките "бели" таланти нямаха проблеми в предварителна група "А" на надпреварата и записаха две победи - 6:0 срещу Аполон Крагуевац (Сърбия) и 3:0 срещу Берое. Между двете срещи възпитаниците на треньора Мариян Стоянов завършиха наравно 0:0 срещу състава на Левски. Славистите заеха първо място в групата с актив от седем точки и голова разлика 9:0 и се класираха на финал срещу сръбския Кикер Кралево, победител в група "Б".

В мача за титлата гостите поведоха с 1:0, но след това "белите" пропуснаха дузпа чрез Атанас Няголов. При отсъждането на 11-метровия наказателен удар отборът на Кикер напусна терена, но само след няколко минути играта отново беше подновена. Все пак Славия достигна до равенство 1:1 през втората част, чрез попадение от дузпа на Ивайло Христов.

Редовното време завърши при този резултат, но при изпълнението на дузпите Кикер спечели с 4:3, като двата тима изпълниха по шест удара от бялата точка. Христо Коцев, един от синовете на легендата на "белите" Стоян Коцев-Кано, отправи приветствие към всички участници в надпреварата.