Хановер 96 вече е точно след големите (видео)

С победен гол на Шаболш Хущи от дузпа минута преди края Хановер 96 спечели с 2:1 домакинството си на Аугсбург в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Гостите бяха повели чрез капитана си Пол Верхег, също реализирал от 11-те метра в 51-ата минута. Артур Собиех пък изравни след час игра. С този успех отборът на Мирко Сломка събра 12 точки и е четвърти непосредствено след очертаващите се като фаворити за челната тройка Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и Байерн (Мюнхен). Аугсбург пък има три победи и три загуби и е девети.

Двубоят не беше от атрактивните и реферът Кристиан Дингерт реши да го направи такъв. В 51-ата минута той отсъди малко пресилена дузпа за баварците, след като Саша Мьолдерс изрита топката отблизо в ръката на Салиф Сане и съдията веднага наду свирката. Холандецът Верхег реализира наказателния удар и Аугсбург поведе. Две минути след това обаче арбитърът подмина аналогична ситуация в накзателното поле на гостите, с което демонстрира различен критерий.

Все пак съдбата компенсира Хановер в 60-ата минута. Тогава вратарят на съперника Алекс Манингер и съотборникът му Рагнар Клаван се сблъскаха, от което се възползва полякът Собиех - 1:1. В 89-ата минута домакините ликуваха, след като този път реферът нямаше как да подмине игра с ръка на Матиас Остържолек и Хущи вкара отсъдената дузпа за крайното 2:1.