Радванска и На Ли безпогрешни във втория кръг в Ню Йорк

Поставената под номер 3 в основната схема Агниешка Радванска се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ. 24-годишната полякиня се справи с 6:0, 7:5 с номер 103 в световната ранглиста Мария-Тереса Торо-Флор (Испания). Така Радванска очаква в следващата фаза 32-ата в схемата Анастасия Павлюченкова (Русия), която елиминира представителката на Австралия Ашли Барти с 6:4, 6:0.

Радванска, която е 4-а в света в момента, бе безмилостна в първия сет срещу 21-годишната Торо-Флор. Полякинята не даде нито гейм на опонентката си и след само 21 минути игра на "Луис Армстронг Стейдиъм" в Ню Йорк тя поведе в сетовете.
Във втората част испанката бе далеч по-равностойна. Торо-Флор започна с пробив за 1:0, но веднага след това пропиля аванса си от 40:0 точки и допусна пробивът да бъде върнат. Испанката имаше брейкпойнт и в третия гейм, но не се възползва. Все пак обаче тя спечели подаването на Радванска за 3:2. Отговорът на полякинята не закъсня и тя върна пробива за 3:3, след което направи резултата 5:3 в своя полза. Сервирайки за победата, Агниешка прояви колебание, пропусна мачбол в деветия гейм и загуби сервис гейма си. До края на срещата Радванска пропиля още един мачбол, но при третата възможност не сгреши и затвори двубоя при 7:5 след час и 27 минути игра. Това бе първи сблъсък между двете тенисистки.

Място в третия кръг на последния за сезона турнир от Големия шлем си гарантира и световната номер 6 На Ли. Китайката престоя на централния корт "Артър Аш Стейдиъм" едва 64 минути и даде само четири гейма на София Арвидсон (Швеция). На Ли остави в статистиката 4 аса и 1 двойна грешка. Печелившите й удари бяха 29, а непредизвиканите грешки - 17. Съперничка на На Ли в третия кръг ще бъде победителката от срещата между 30-ата поставена в схемата Лора Робсън (Великобритания) и Каролин Гарсия (Франция).

Успех във втория кръг на US Open записа и 18-ата в схемата Карла Суарес Наваро (Испания), която надделя с 6:3, 6:4 срещу американката Коко Вандевеге.