Азаренка стартира без загубен гейм, Стоусър отпадна

Втората и четвъртата в схемата Виктория Азаренка и Сара Ерани започнаха с категорични победи участието си в тазгодишното издание на US Open. Беларуската тенисистка срещна затруднения само в първия гейм на мача с 99-ата в света Дина Пфиценмайер, който продължи 10 минути, но завърши с пробив за Вика. След това бившата номер едно в света се нуждаеше само от 55 минути, за да приключи двубоя, без да загуби нито гейм - 6:0, 6:0. "Има неща, които знам, че мога да направя по-добре, но като цяло това е добър старт за мен" - каза финалистката от миналата година след края на двубоя. Следващата съперничка за Азаренка е 323-aта в ранглистата Александра Вожняк (Канада), която победи Весна Долонц (Сърбия) със 7:5, 7:6(5).

Сара Ерани също не даде гейм на опонентката си и победи австралийката Оливия Роговска с 6:0, 6:0 за 51 минути игра.

Шампионката от 2011 година Саманта Стоусър пък отпадна съвсем рано от надпреварата. Австралийката, която е 11-а в схемата, отстъпи пред представителката на домакините Виктория Дювал със 7:5, 4:6, 4:6.

Поставената под номер 7 Петра Квитова също имаше труден мач и се измъчи срещу Мисаки Дой (Япония). Чехкинята се нуждаеше от близо 2 часа, за да постигне изключително труден успех с 6:2, 3:6, 6:1. Бившата номер едно в света Каролин Вожняцки (Дания) също се класира за втория кръг, елиминирайки Инг-Инг Дуан (Китай) с 6:2, 7:5.