Пиронкова също напусна US Open

Първата ни ракета Цветана Пиронкова също като Григор Димитров отпадна в първи кръг на US Open. Най-добрата ни тенисистка отстъпи с 3:6, 3:6 срещу представителката на домакините Алисън Риск, която е 81-а в световната ранглиста.

Миналата година пловдивчанката стигна до четвърти кръг и имаше да защитава 280 точки, а ранното й отпадане застрашава сериозно мястото ѝ в топ 100 при жените. В понеделник, когато класирането се обновява, Цвети може да бъде задмината от няколко тенисистки и да изчезне от стотицата.

Пиронкова допусна ранен пробив, успя да го върне, но отново сбърка при свое подаване. При 5:3 американката отново проби българката и така взе предимството на първия сервис в следващия сет.

Втората част бе белязана от серия последователни пробиви, чието начало бе дадено от Цвети, но българката веднага загуби преднината си в следващия гейм. Риск удържа подаването си, а след това отново проби за 4:2.

Нов пробив на Пиронкова даде надежда, че мачът още не е решен. Последва спасяването на пет брейкбола на свой сервис от страна на българката, но при шестия тя капитулира и предаде мача с крайното 3:6, 3:6.