Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

България падна с 1:3 от Франция във втората контрола (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха втория си приятелски мач срещу Франция. След като вчера надделяха трудно над "петлите с 3:2 в Горна Малина, днес момчетата на Камило Плачи отстъпиха с 1:3 (25:15, 16:25, 23:25, 19:25) във втората контрола между двата тима, играна в пълната зала "Христо Ботев" в София.

Българските волейболисти продължават подготовката си за предстоящото Европейското първенство в Полша и Дания, като следващата седмица ще участват на приятелски турнир в Словения, където ще играят срещу домакините, Канада и Дания.

Срещата тръгна добре за българите, които поведоха с 4:2 след силна атака през центъра на Виктор Йосифов и контра блок-аут на Цветан Соколов. Последва равенство при 4:4 след аут на Соколов и грешка на капитана Тодор Алексиев, който пропусна вчерашната контрола заради личен ангажимент. Все пак техническата пауза дойде при 8:6 за момчетата на Камило Плачи след успешна атака през центъра на Теодор Тодоров. Последва нова контра на Цецо Соколов и 9:6. Разликата нарасна до 14:10 след атака в аут на Жулиен Линеел, което накара наставникът на "петлите" Лоран Тийе да вземе тайм-аут. Въпреки това, преднината на България стана 16:10 след технична атака на Алексиев и грешка на Ървин Нгапет след престъпване на триметровата линия. Резултатът стана 17:10 след ас на Виктор Йосифов и 19:11 след блокада на Цецо Соколов. Въпреки усилията на французите, България спокойно спечели гейма с 25:15 след страхотен единичен блок на Алексиев.

За началото на втората част в игра се появи Данаил Милушев на мястото на Цецо Соколов. Французите пък дръпнаха с 4:2 след силна атака на Антонен Рузие и блокада на разпределителя Бенямен Тонюти. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 за "петлите" след атака в аут на Теодор Тодоров. Последва успешна контра на Ървин Нгапет и 9:5. Двата тима продължиха равностойно, но все пак възпитаниците на Лоран Тийе леко увеличиха преднината си до 16:11 след грешка в атака на Тодоров. Последва отлична единична блокада на Нгапет срещу Дани Милушев и 17:11. Независимо от усилията на българите, Франция запази преднината си до 20:14 след грешка в атака на Валентин Братоев, което накара Камило Плачи да вземе тайм-аут. В крайна сметка гостите от Франция взеха гейма с 25:16 след сервис в аут на Тодор Алексиев и два аса на Кевин Тийе.

Третият гейм също стартира добре за френският тим, който поведе с 5:3 след грешка при мрежата на Теодор Тодоров и грешка в атака на Дани Милушев, но веднага последва равенство при 5:5 след аут на Кевин Тийе. България даже дръпна със 7:5 след ас тип "чекмедже" на Тодор Алексиев и отлична блокада на Еър Теди, а след това с 8:6 след грешка в атака на Антонен Рузие от французите. Последваха атака в аут на Ървин Нгапет и успешни контри на Виктор Йосифов и Дани Милушев - 11:6 и тайм-аут за Лоран Тийе. Въпреки това, последва нова силна контра на Милушев и 12:6. Постепенно "петлите" стопиха изоставането си до 11:13 след атака на влезлия като резерва Самюел Тюиа, пусната топка на Жерал Арди-Десурс и грешка на българския разпределител Георги Братоев. Франция успя даже да изравни при 15:15 след грешка от сервис на Йосифов и блокада на Рузие. Все пак техническата пауза дойде при 16:15 за България след нова атака на Милушев. За пореден път двата тима продължиха напълно равностойно до 21:20 след атака в аут на Тюиа, след което последва обрат и 22:21 за "петлите" след блок-аут и ас на Тюиа. Въпреки прекъсването за Камило Плачи, последва контра блок-аут на Рузие и 23:21. В крайна сметка Франция измъкна гейма с минималното 25:23 след грешка от сервис на Георги Братоев.

Волейболистите на Франция продължиха с добрата си игра и в четвъртата част, като дръпнаха първо с 4:2, а след това с 8:6 след нова грешка от сервис на Гошо Братоев. Разликата леко нарасна при 10:7 след ас на втория разпределител на французите Рафаел Редвитц, който започна в началото на гейма. Преднината на "петлите" стана 13:9, което принуди Камило Плачи да вземе тайм-аут. Въпреки това, последваха двойна блокада на Мори Сидибе и Йонас Агениер, който влезе като резерва, и контра на Сидибе. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 след атака през центъра на Агениер. Постепенно българите намалиха разликата до 17:15 след атаки в аут на Сидибе и Жулиен Линеел и отличен блок на Цецо Соколов, който се завърна в игра в началото на частта. Франция веднага си върна предимството при 20:15 след поредна успешна атака на Сидибе и нов ас на Агениер. Резултатът стана 23:18, след контра блок-аут на Сидибе, след което Франция спечели гейма с 25:19 след грешка от сервис на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за българския тим отново бе Цветан Соколов с 12 точки (4 блока и 62% ефективност в атака), въпреки че игра единствено в първия и четвъртия гейм. Валентин Братоев (60% ефективност в атака, 60% позитивно и 37% перфектно посрещане) и Теодор Тодоров (3 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака) завършиха с по 9 точки. За французите Антонен Рузие, който игра до третия гейм, реализира 14 точки (1 блок и 54% ефективност в атака) за победата.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 (25:15, 16:25, 23:25, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Цветан Соколов 12 (4 блока), Тодор Алексиев 7 (1 блок, 1 ас), Валентин Братоев 9, Виктор Йосифов 8 (2 блока, 1 ас), Теодор Тодоров 9 (3 блока, 1 ас) - Теодор Салпаров-либеро (Данаил Милушев 8 (1 блок), Николай Пенчев 1, Александър Симеонов, Светослав Гоцев 1 (1 блок))
Старши-треньор: Камило Плачи
ФРАНЦИЯ: Бенямен Тонюти 2, Антонен Рузие 14, Ървин Нгапет 5, Жулиен Линеел 4, Кевин Льо Ру 4, Жерал Арди-Десурс 4 - Женя Гребенников-либеро (Мори Сидибе 6, Кевин Тийе 8, Самюел Тюиа 5, Рафаел Редвитц 1, Йонас Агениер 3, Никола Льо Гоф 3, Жан-Франсоа Екзига-либеро)
Старши-треньор: Лоран Тийе.

Статистика: Мауро Пулео (скаутмен на България)

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от втората контрола БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 - ТУК!!!