ПАОК изненада Шалке в Гелзенкирхен, Аустрия тресна Динамо в Загреб (видео)

ПАОК (Солун) изненадващо измъкна равенство 1:1 в гостуването си на Шалке 04 от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Гръцкият тим постигна много добър турнирен резултат, който му дава отлични шансове да попадне в групите на най-силния европейски турнир преди реванша на собствен терен.

Джеферсън Фарфан изведе домакините напред в резултата в 32-ата минута, но Щох в 73-ата минута възстанови равенството, което се запази до края на двубоя. Гостите пък действаха доста твърдо, като си изкараха цели пет жълти картона.

Междувременно Аустрия (Виена) постигна победа с 2:0 в гостуването си на Динамо (Загреб) и с този резултат се приближи много към участие в груповата фаза. Леовац в 69-ата минута и Станкович в 75-ата минута прекършиха хърватския шампион, който завърши и мача с 10 души на терена, след червен картон за Рукавина в 71-ата минута.

В срещата между Стяуа и Легия (Варшава) пък не бе излъчен победител. Мачът в Букурещ завърши 1:1, като домакините откриха в 34-ата минута чрез Пиовакари, но Косечки в 53-ата изравни. Така всичко ще се реши в реванша.