Георги Иванов: Не успях да покажа максимума

Най-предно класиралият се българин на Световното първенство по лека атлетика Георги Иванов заяви, че не е доволен от резултата си в Москва, но осмото му място в тласкането на гюле е изключителен успех. Иванов се прибра от руската столица вчера, а на летището в София беше посрещнат от сина си Виктор и годеницата си Андриана Бънова.

“За мен разочароващ е резултатът, а не мястото, защото един спортист винаги иска максимума от себе си, а аз не успях да покажа максимума, на който съм способен. Реално аз съм способен да тласка над 21,20 м. От това ме боли най-много, а не толкова от това, че съм осми. Осмо място в света е супер, няма как да не съм доволен”, сподели Иванов при завръщането си на родна земя.

Иванов стана първият български финалист на световно първенство в тласкането на гюле при мъжете. Той тласна 20,39 м за осмото си място в Москва. По-рано през сезона сливналията два пъти коригира националния рекорд на България, като извезе върховото постижение на България до 21,09 м. През зимата Иванов спечели и историческо първо отличие за родината ни от Европейска купа по хвърляния, след като завърши втори в Испания.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg