Фара пое по пътя към легендите с дубъл на 5000 и 10 000 м

Невероятно. Мо Фара вече има дубъл на 5000 и 10 000 метра на всички големи първенства – европейско, световно и Олимпийски игри. Сомалиецът, който се състезава за Великобритания, спечели златото на 5000 м след изключителна битка и финишира за 13:26,98 мин. Така той стана едва вторият атлет в света, който успява след дубъл на Олимпийски игри да постигне златни отличия и в двете дисциплини на световен шампионат. Преди него това стори легендарният етиопец Кенениса Бекеле, който спечели златните отличия в Пекин през 2008 г., а година по-късно направи дубъл и на планетарния шампионат в Берлин. Така Фара се превърна в един от най-великите атлети на Великобритания за всички времена.

За сребърния медал в Москва се пребори етиопецът Хагос Гебриует с 13:27,26 мин, който изпревари с хилядни от секундата кениеца Айса Коеч, който трябваше да се задоволи с бронза.

Снимки: Getty Images/Guliver