Равенство за Бандаловски и Уд Хаверле Льовен

Бившият капитан на ЦСКА Иван Бандаловски дебютира за новия си отбор Уд Хаверле Льовен в първенството на Белгия. В среща от третия кръг Льовен завърши 1:1 като гост на Остенде. 26-годишният Бандаловски започна като титуляр и игра пълни 90 минути. Гостите откриха резултата след гол от дузпа на МОхамед Месуди в 37-а минута, а в 61-а отново от дузпа Йоан Брукар изравни за Остенде. Льовен е на последно място в класирането след третия кръг с 1 точка актив.

Българският нападател Костадин Хазуров игра едно полувреме за тима на Лиерс, който завърши 1:1 срещу гостуващия Брюж в друг мач от кръга. Рашид Бурабия бнаправи 1:0 в 21-а минута, а Гаел Еток изравни в 76-ата минута. Хазуров се появи на терена на почивката, заменяйки Рашид Фарси. В 59-ата минута българинът получи и жълт картон. Отборът на Лиерс заема предпоследното място във временното класиране с 1 точка. Лидер е Локерен със 7 точки.