Парма обърна Фулъм на "Крейвън Котидж" след смяната на Бербо

Българският голмайстор на Фулъм Димитър Бербатов игра едно полувреме в контролата с Парма на "Крейвън Котидж". Двубоят завърши 1:2, а бившия капитан на националния отбор на България игра през първите 45 минути, но нямаше късмет да зарадва своите фенове с гол, след което бе замененен от Уго Родайега.
Попадението за тима на Мартин Йол отбеляза Стив Сидуел още в 10-ата минута и зарадва 10 000 привържаници на "котижърс", докато Габриел Палета изравни в 56-ата минута след центриране на Антонио Касано. Никола Сансоне пък донесе успеха на "дуковете" в 85-ата минута.

Другата седмица Фулъм стартира сезона в Англия с гостуване на Съндърланд в мач от първия кръг на Премиър лийг.

ФУЛЪМ - ПАРМА 1:2
1:0 Сидуел (10)
1:1 Палета (57)
1:2 Сансоне (86)

Фулъм (4-4-1-1): Маартен Стекеленбург, Саша Рийтер, Киърън Ричардсън, Бреде Хангеланд, Аарън Хюз, Стийв Сидуел, Ашкан Дежага, Дерек Боатенг, Меска, Брайън Руис, Димитър Бербатов
Парма (4-3-3): Миранте, Роси, Беналуан, Палета, Фелипе, Пароло, Валдес, Хибса, Биабини, Амаури, Касано