Невероятно надстрелване с дузпи реши приятелското дерби на Италия в полза на Интер

Отборът на Интер победи Ювентус в своеобразно издание на дербито на Италия, но този път във вид на контролна среща от турнира "Гинес  Интернешънъл Чемпиънс Къп". Мачът в Маями бе за 7-8 място в турнира и трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки 1:1. При ударите от бялата точка пък се стигна до истинско надстрелване и "нерадзурите" спечелиха с 9:8.

Мачът започна двуостро с положеиня и пред двете врати. Съперниците разчитаха предимно на далечни удари и Родриго Паласио пробва бдителността на Джанлуиджи Буфон, а Квадво Асамоа, Джорджо Киелини и Мирко Вучинич имаха своите шансове пред вратата на Самир Ханданович.

Първата реална опасност обаче бе създадена от Фреди Гуарин в 16-ата минута, който отправи много опасен изстер по земя преминал на сантиметри от гредата. Отговорът на Юве обаче бе моментален и Клаудио Маркизио стреля от далеч в аут. В 35-ата минута Андреа Пирло получи възможност да стреля от фаул и прати топката на сантиметри от вратата. Две минути по-късно обаче Гуарин отправи силен удар, Буфон не можа да избие добре и топката стигна до Рики Алварес, който от близо довкара.

Юве веднага се хвърли в атака в търсене на изравняването и в 39-ата минута Артуро Видал бе спънат в наказателното поле, но реферът не видя основание за дузпа. В 42-ата минута пък Рики Алварес направи страхотен пробив, финтира Леонардо Бонучи и стреля, но покрай вратата. В 44-ата минута Юве все пак получи дузпа за задържане на Мирко Вучинич в пеналта, а Артуро Видал хладнокръвно реализира от бялата точка и възстанови равенството.

Второто полувреме далеч не бе толкова динамично. Едва в 62-ата минута Паоло Де Челие отправи нелош удар избит от вратаря. Ювентус като че ли имаше инициативата, но трудно стигаше до чисти голови позиции. В 74-ата минута пък Юто Нагатомо напредна и отправи нелош удар от далеч, но не затрудни Марко Сторари. Две минути по-късно обаче късметът не бе с Пирло, чийто удар от фаул се отби от гредата. След това и Себастиан Джовинко получи шанс да стреля от фаул в 86-ата минута, но и неговият удар не порази вратата.

Така се наложи победителят да бъде излъчен след изпълнение на дузпи. При първите два удара Джовинко и Гуарин пропуснаха, но след това започна истинско надстрелване и почти всички играчи на терена застанаха зад бялата точка и успяха да се разпишат. Наложи се двата отбора да изпълнят по 10 дузпи преди да се стигне до пропуска на Маурисио Исла, а след него вратаря на Интер Карисо бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 9:8 от бялата точка.

Ювентус - Интер 1:1 (8:9 след дузпи)
0:1 Алварес (37)
1:1 Видал (45) д.

ЮВЕНТУС: Буфон (Сторари 46), Киелини, Касерес, Бонучи (Огбона 77), Лихтщайнер (Исла 75), Маркизио, Асамоа (Де Челие 59), Пирло, Видал, Вучинич (Джовинко 80), Тевес (Йоренте 70)

ИНТЕР: Ханданович (Карисо 46), Кампаняро, Ранокия, Жуан (Андреацоли 79), Нагатомо (Джонатан 79), Кузманович (Белфодил 73), Камбиасо (Олсен 60), Гуарин, Перейра, Алварес, Паласио (Икарди 78)