Ново американско разочарование за Юве (видео)

Италианският шампион Ювентус записа нов разочароващ резултат на турнира "Гинес" в САЩ. След равенството с Евертън и загубата след изпълнение на дузпи, тази нощ "старата госпожа" загуби с 1:3 от домакините ЛА Галакси. "Бианконерите" не показаха най-добрата игра и допуснаха някои много груби грешки в защита, които се оказаха в основата на тази загуба. Омар Гонзалес в 36-ата, Лендън Донован в 60-ата и Роби Кийн в 89-ата минута бяха точни за Галакси, а Алесандро Матри се разписа за Юве в 39-ата минута.

Срещата започна с шанс за домакините. Още във 2-ата минута Марсело опита удар от труден ъгъл, но прати топката над вратата. Веднага след това и Юве имаше добър шанс, като Алесандро Матри изскочи сам срещу вратаря, но от труден ъгъл прати топката покрай вратата. Постепенно обаче играчите на Галакси засилиха натиска и в 9-ата минута Роджърс се възползва от грешка в защитата, открадна топката и излезе сам срещу Джанлуиджи Буфон, който спрекрасна намеса трябваше да опази вратата си. Минута по-късно и Лендън Донован имаше чудесен шанс, но не уцели вратата.

Все пак по-добрата игра на домакините даде резултат и в 36-ата минута Гонзалес получи прекрасен пас в пеналта и с хитър прехвърлящ удар над плонжа на вратаря прати топката в мрежата. Радостта на Галакси обаче бе кракта, тъй като в 39-ата минута Фабио Куалярела се освободи в пеналта и стреля, вратаря изби, но топката попадна в Матри, който от близо довкара за 1:1.

Втората част започна с шанс пред Себастиан Джовинко, който стреля покрай вратата. В 60-ата минута обаче груба гешка на Артуро Видал подари топката на Роби Кийн, който напредна и изведе Лендън Донован, за когото не бе проблем да отбележи за 2:1.

Последваха минути на превъзходство на Юве, като в 75-ата минута Джовинко претендираше за дузпа, но такава не бе отсъдена, а в 82-ата минута той центрира за Фернандо Йоренте, който обаче не успя да насочи топката във вратата. испанецът имаше още един шанс минута по-късно, но от воле отново не бе точен. Така се стигна до 90-ата минута, когатонова груба грешка в отбрана, този път на Андреа Пирло, подари топката за Роби Кийн, който напредна и отбеляза за крайното 3:1.

ЛА Галакси - Ювентус 3:1
1:0 Гонзалес (36)
1:1 Матри (39)
2:1 Донован (60)