Юве се добра до равен срещу Евертън в САЩ, но загуби с дузпи (видео)

Отборът на Ювентус се добра до равенство 1:1 в контролата срещу Евертън. Двубоят бе от турнира "Гинес" и се игра в Сан Франсиско, САЩ. "Карамелите" първи откриха резултата чрез Кевин Миралас в 61-ата минута, но Квадво Асамоа възстанови равенството в 80-ата минута. Така се наложи да бъдат изпълнявани и дузпи, при които Eвертън спечели с 6:5 точни удара.

Срещата бе доста динамична с положения и пред двете врати. Още в 6-ата минута Евертън стигна до гол, който обаче бе отменен заради засада. Юве пък отговори с опасен далечен изстрел на Лука Мароне в 18-ата минута. След това Стивън Пиенаар имаше шанс да стреля отдалеч, но прати топката над напречната греда. В 27-ата минута Мароне направи непростим пропуск като оставен сам от близо не успя да уцели вратата. Последва шанс и за Артуро Видал, който отправи истинска бомба от воле, но на сантиметри от вратата. В 42-ата минута пък Евертън бе близо до гола като удар с глава на Стоунс се отби от гредата.

И в началото на втората част англичаните можеха да открият резултата, но ударът на Кевин Миралас от близо бе спасен от Марко Сторари. Юве пък отговори с прекрасен изстрел от фаул на Видал и също толкова добро спасяване на Хауърд. В 61-ата минута обаче Миралас получи по десния фланг, финтира защитник и с прекрасен удар в близкия ъгъл не остави шансови на вратаря - 1:0 за Евертън.

Последва натиск на Юве и в 70-ата минута Карлос Тевес имаше шанс да стреля, но топката профуча до вратата. Три минути по-късно обаче Сторари трябваше отново да се намесва решително след удар с глава от близо на Овиедо. След това и Пиенаар получи подарък от Федерико Пелузо, който върна лошо и остави южноафриканеца да отнеме топката и да излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе в аут. Юве пък отговори с две чудесни възможности - първо пред Тевес, а след това и пред Мирко Вучинич, но Тим Хауърд не допусна да бъде пробит. И веднага след това събитията отново се пренесоха пред вратата на "бианконерите", като Миралас стреля опасно, но Сторари спаси.

В крайна сметка размяната на удари завърши в полза на италианския шампион. В 80-ата минута грешка в защитата на Евертън позволи топката да стигне до Асамоа на границата на наказателното поле, а той с прекрасен удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:1. В последната минута Сторари отново трябваше да се намесва решително след силен удар от дистанция на Рос Баркли. В крайна сметка обаче мачът завърши наравно и победителя трябваше да бъде определен с дузпи. При изпълненията от бялата точка англичаните показаха по-здрави нерви и победиха с 6:5 точни удара.

Евертън - Ювентус 1:1 (6:5 сл. дузпи)
1:0 Миралас (61)
1:1 Асамоа (80)